16.12.2010 06:00 | Macho

Netradičný vianočný darček: Adrenalínová nočná jazda

Tatrak má namiesto navijaka kabínu, do ktorej vojde približne 15 ľudí.
Tatrak má namiesto navijaka kabínu, do ktorej vojde približne 15 ľudí.
Zdroj: mm
Chcete darovať originálny vianočný darček? Skúste ponúknuť divokú nočnú jazdu ratrakom. A bude vás to celé stáť iba pár euro.

Špeciálny taxík nazvaný Tatrak odvezie za 19 € cestujúcich z Tatranskej Lomnice až do medzistanice Štart (2 km), kde sa kráľovsky navečerajú. Večera je, samozrejme, v cene.

„Vlani to bola len zábehová prevádzka. Napriek tomu sa robili jazdy približne jedenkrát za týždeň,“ hovorí Katarína Šarafínová zo spoločnosti TMR, ktorá Tatrak prevádzkuje. Keďže vlaňajšia premiéra bola úspešná, teraz ju obnovili s názvom Večer zážitkov. Dvojkilometrová jazda špeciálnym taxíkom pasažierov bezpochyby chytí za srdce. Trvá 15 minút. Tak ako Petty (22) z Kežmarku, ktorá si ju už vyskúšala. „Je to super zážitok viezť sa ratrakom. Bola som prekvapená, že niečo také sa v Tatrách vôbec ponúka, a preto som to chcela vyskúšať,“ nadchýna sa Petty, ktorá sa viezla spolu so svojimi kamarátmi.

V cene 19 € je zahrnutý odvoz z Tatranskej Lomnice na medzistanicu Štart, päťchodová večera a cesta späť. „Je to veľmi atraktívne. Deje sa to večer - za tmy, čiže ľudia sa pozerajú na vysvietenú dolinu pod nimi,“ opisuje jazdu K. Šarafínová. V tomto roku bude Tatrak jazdiť niekoľkokrát do týždňa nielen v Lomnici, ale už aj v Jasnej. O cestujúcich určite nebude mať núdzu. „Splnil sa mi detský sen! Takéto stroje ma fascinujú a vôbec neľutujem, že som sa na to dal nahovoriť,“ nadšene hovorí jeden z pasažierov Tatraka Michal (23).

Čítajte ďalej
VIDEO