17.6.2010 11:00 | Macho

Alkohol nám robí z pečene mleté mäso a z mozgu sitko

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Shutterstock
Hoci leto láka k popíjaniu nielen nealka, pri pohľade na tieto fotky, by vás na pohárik mala prejsť chuť. Zničená pečeň alkoholika vyzerá ako pomletá fašírka!

Miesto toho, aby potom pečeň slúžila telu ako filter škodlivých látok, prestáva fungovať a tvrdne. Nemecký profesor Steven Dooley, ktorý sa zaoberá vplyvom alkoholu na organizmus, hovorí: „Pečeň je orgán, ktorý sa sám dokáže dobre regenerovať. Problém je, keď už je opotrebovaná a namáhaná kvôli dlhodobému a nepretržitému alkoholizmu.“

Čo je nepretržitá konzumácia alkoholu?
Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je už zdravotne kritické denné množstvo nad 24 gramov čistého alkoholu pre muža (cca 0,7 litra piva) a od 16 gramov u žien (cca 0,2 litra vína). A kto vyšším dávkam holduje dlhodobo, riskuje vážne problémy a poškodenie pečene a mozgu.

Ako pôsobí alkohol na pečeň?
Pri konzumácii alkoholu vznikajú látky (endotoxíny), ktoré sa dostanú do krvi a v pečeni spôsobujú zápaly. K tomu sa ešte pridávajú jedovaté látky, ktoré vznikajú pri odbúravaní alkoholu v pečeni. Poškodzujú pečeňové bunky a zanechávajú rany a jazvy na orgáne. Pokiaľ k tomu dochádza ojedinele, jazvy sa zahoja. Ale u toho, kto pije často, vznikajú „otvorené“ rany. V pečeni sa tak zvyšuje množstvo kolagénu, pečeň tvrdne a čím ďalej tým viac sa zjazvuje.

Následky: Cirhóza pečene, rakovina
To, že dochádza k poškodeniu pečene, sa rozpozná väčšinou neskoro. Príznaky sú strata sústredenia, zmena psychiky, neistá chôdza a únava. Cirhóza sa prejaví tiež žltačkou alebo nafúknutým bruchom. „Pokiaľ už poškodenie pečene spôsobuje bolesti, je väčšinou neskoro,“ dodáva profesor Dooley.

Pečeň zdravého človeka a alkoholika

Trpí tiež mozog
Nemecký profesor Stephan Teyssen hovorí: „Častá a pravidelná konzumácia alkoholu tiež veľmi negatívne pôsobí na mozog. Po rokoch sa mozgové bunky ničia tak, že rýchlo klesá IQ a sústredenie pijana.“ K horšiemu sa mu kompletne mení celá jeho osobnosť. Niektorí odborníci pracujúci s alkoholikmi dokonca tvrdia, že sa im počas 4 – 5 rokov zmenší mozog o 15 %.


Čo ešte ničí alkohol?
Keďže sa alkohol prelieva hrdlom, negatívne pôsobí aj na sliznicu pažeráka. „Tá potom stráca svoju ochrannú funkciu a nechráni pred toxickými látkami, ako je napríklad nikotín,“ hovorí profesor Teyssen. „Pečeň, ktorá by tieto látky zvyčajne odbúrala a znížila ich pôsobenie na minimum, nefunguje už tak správne, ako by mala. To znamená, že karcinogény ostávajú dlhšie v tele, a to môže viesť k rakovine pažeráka, prípadne ďalších zložiek tráviaceho traktu.


Paradoxní Francúzi: Pijú a sú zdraví
Ako „Francúzsky paradox“ bola pomenovaná prekvapivá štúdia z roku 1992. Ukázala, že pravidelní konzumenti červeného vína majú nielen nižší cholesterol, ale že aj ich kardiovaskulárny systém je vo veľmi dobrej kondícii. Záhadou však je prečo. Lekárske štúdie preukázali, že malé množstvo alkoholu má kladný vplyv na obehovú sústavu. Napríklad rozumná konzumácia vína spomaľuje kôrnatenie tepien, znižuje cholesterol. Vínne triesloviny povzbudzujú trávenie, sú antibakteriálne a pozitívne pôsobia na sliznicu tráviaceho ústrojenstva.

Ako je to možné?
Vysvetlenie by mohlo byť v starej pravde, že to, čo robí z lieku jed a z jedu liek, je dávka. Optimálna dávka je 15 g denne (1/3 l piva, 1 dl vína). Príslovie „Všetko s mierou“ totiž platí pri pití alkoholu dvojnásobne.

Mozog zdravého človeka a alkoholika

Čítajte ďalej
VIDEO