4.6.2010 17:30 | Zaujímavosti

Unikátny pohľad do kokpitu najväčšieho dopravného lietadla!

Ultramoderný kokpit Airbusu A380
Ultramoderný kokpit Airbusu A380
Zdroj: acs
Ponúkame vám PANORAMATICKÉ FOTOGRAFIE najväčšieho dopravného lietadla Airbus A380. Klikajte na ne a získate realistický obraz, ako to v tomto kolose vyzerá!

Nevyrovná sa mu žiadne z osobných lietadiel. Jeho cena sa šplhá do výšky 260 miliónov eur. Ale cena nie je všetkým, čím sa môže toto lietalo pýšiť. Jeho prednosti a rekordné rozmery si môžete pozrieť v interaktívnej infografike, spolu s videom z pristátia na letisku vo Viedni >>

Len mizivé percento z cestujúcich malo zatiaľ možnosť okúsiť, aký je to pocit vzlietnuť na palube tak obrovského lietadla. Vy sa však s nami môžete pozrieť do kokpitu a útrob Airbusu A380 hneď teraz!

Klikajte na fotky a pohybujte myšou, tlačidlami +/- ovládate približovanie

Panoramatický pohľad do kokpitu Airbusu A380


Panoramatický pohľad do útrob lietadla Airbus A380

Airbus A380 na letiskovej ploche

Airbus Industries začal projektovať veľké lietadlá v 90. rokoch. Výrobca sa snažil nájsť konkurenciu pre Boeing 747. V júni 1994 sa spoločnosť rozhodla začať s inžinierskym projektom Airbusu A3XX. V decembri 2000 sa riadiaca rada Airbusu rozhodla investovať do nového projektu, ktorý už mal konkrétne označenie A380, 8,8 miliardy €. Airbus dostal 55 objednávok od 6 leteckých spoločností. Celková cena vývoja lietadla presiahla 11 miliárd €. Po náročnom vývoji sa nakoniec najväčšie osobné dopravné lietadlo úspešne dostalo do nebies.

Čítajte ďalej
VIDEO
Najčítanejšie