3.8.2009 09:50 | Zaujímavosti

Pohrebná spoločnosť ponúka urny v tvare hlavy zosnulého

Novinka: Pohrebná spoločnosť ponúka urny v tvare hlavy zosnulého.
Novinka: Pohrebná spoločnosť ponúka urny v tvare hlavy zosnulého.
Zdroj: anc
Po diamantoch vyrobených z popola zosnulého prichádza americká pohrebná spoločnosť Cremation Solutions s ďalšou novinkou.

Kto nechce mať zo svojho zosnulého šperky a urnu si ukladá doma na skriňu, môže sa pozerať miesto šedivej nádoby na jeho tvár. Spoločnosť totiž ponúka prevedenie fotografie tváre zomrelého do busty, ktorá v sebe popol ukryje. Urna pritom verne kopíruje nielen tvar jeho hlavy, ale tiež jej veľkosť, takže sa do nej bez problémov zmestí všetok popol dospelého človeka. Ale v ponuke sú aj zmenšené busty, do ktorých sa dá schovať napríklad iba časť popola. Spoločnosť pritom k výrobe urny potrebuje iba dve fotografie, pohľad zpredu a z profilu.

„Nové technológie v rekonštrukcií tváre a 3D tlač nám umožnili získať urnu s podobizňou kohokoľvek a to iba z fotografie. Naše personifikované urny kombinujú umenie a technológiu, aby dali vzniknúť rodinnému dedičstvu, ktoré bude ochraňované po generácie,“ uviedol tlačový hovorca Cremation Solutions. Urna však nemá vlasy ani parochňu, ale na želanie zákazníka je možné vlasy hlavy graficky dorobiť. Štandardná urna je holohlavá a stojí v prepočte približne 1840 €.

Čítajte ďalej
VIDEO