31.10.2019 10:22 | Šport

Fanúšikovia legendárneho Jozefa Adamca († 76) sa búria: Prečo nemá pomník ako legenda?

Šport24.sk
Šport24.sk
Zdroj: Šport24.sk
Šíril slávu trnavského futbalu, ale jeho hrob to nepripomína! Keď sa začiatkom januára na štadióne Spartaka Trnava lúčili tisícky fanúšikov s legendárnym futbalistom Jozefom Adamcom († 76), tak mu pri odvoze rakvy všetci postojačky tlieskali. Väčšina z prítomných vtedy netušila, kde nájde populárny „Hatrlo“ miesto posledného odpočinku.

Dnes by boli jeho obdivovatelia sklamaní. Pomník, ktorý mu dali vyrobiť jeho deti, vôbec nevypovedá o tom, že tu odpočíva jeden z najlepších hráčov československej futbalovej histórie. Napríklad na hrobe komentátora Karola Poláka nájdete futbalovú loptu a na hrobe hokejistu Jaroslava Waltera hokejku. 

FOTO Adamcovho hrobu nájdete v GALÉRII Šport24.sk

V posledných rokoch pred odchodom na večnosť trápilo Jozefa Adamca zdravie. Najprv v roku 2015 prekonal ľahkú mozgovú príhodu a neskôr sa pridala aj rakovina. Po celý čas mu bola najväčšou oporou priateľka Katka, ktorá sa o neho starala do poslednej chvíle. No na výbere miesta posledného odpočinku a pomníka jej zo strany detí bývalého skvelého hráča odopreli právo. „O tom, ako bude vyzerať miesto posledného Jožkovho odpočinku, rozhodli jeho deti. Nech každý posúdi, či je hodné takého výnimočného hráča, akým bol,“ vyjadrila sa pre Šport24.sk.

Podľa informácií športového portálu Šport24.sk sa viacerým priateľom a fanúšikom Jozefa Adamca nepozdáva motív náhrobného kameňa. Najmä fotka, na ktorej má futbalista dlhé vlasy a vtláča bozk manželke Anne, ktorá zomrela v roku 2012. „Veď nezomreli pri autonehode alebo zamlada,“ povedal nám priamo na cintoríne jeden z Adamcových priateľov.

Syn Jozef priznal, že chcú hrob zveľadiť. „Plánujeme v budúcnosti v spolupráci s mestom a pánom Poórom niečo prichystať, aby sa vedelo, že otec bol legenda,“ prezradil nám syn futbalovej ikony.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj