26.10.2019 18:26 | Šport

Veľký rozhovor pre Šport24.sk s Petrou Vlhovou pred novou sezónou

Petra Vlhová
Petra Vlhová
Zdroj: Šport24.sk, TASR
SÖLDEN - Od dnešného dňa bude Slovensko opäť žiť lyžovaním. Dôvod? Petra Vlhová (24) štartuje nový ročník Svetového pohára v rakúskom Söldene. Pre Šport24.sk porozprávala nielen o cieľoch, ale aj zmenách, ktoré prežila počas letnej prestávky a prípravy.

Petra do tohtoročnej prípravy ste zaradili tenis, kajak aj vynášku na horskú chatu. Čo vás bavilo najviac?
V podstate všetko, pretože to bolo niečo iné, ako som zvyknutá robiť. Aj tenis, aj ten kajak ma bavili, keďže som bola prvýkrát na kajaku. Bolo to niečo iné, zaujímavé. Vynáška predsa len bola trochu ťažšia, ale bola som v prírode.

Podstúpili ste operáciu a mali ste rôzne zdravotné ťažkosti, čo ovplyvnilo vašu prípravu. Môže to mať dosah aj na sezónu?
Dúfam, že to bude mať čo najmenšie dôsledky, keďže som pre to aj pre chorobu vynechala veľa tréningov, ale cítim sa fajn. Možno po sezóne zhodnotím, či to malo nejaký dosah, alebo nie.

Celý rozhovor s Petrou Vlhovou nájdete TU na Šport24.sk 

Minulú sezónu ste dosiahli obrovské úspechy. Necítite sa teraz nervóznejšie?
Som skôr nervózna z toho, že sú to prvé preteky, ale tak som to mala vždy. Minulá sezóna bola minulá sezóna a teraz je už ďalšia sezóna. Vždy sa snažím sústrediť sama na seba. Nervozita je tam, ale z toho, že sú to prvé preteky, je to zas niečo nové.

 

Mikaela Shiffrinová sa vyjadrila, že si nemyslí, že zotrvá vo svojej kariére do 30 rokov. Ako si predstavujete lyžovanie bez nej?
Ak sa rozhodne skončiť, tak ten šport možno bude iný, keďže púta veľkú pozornosť. Ovplyvní to len to, že tam nebude. Veľakrát som povedala, že som aj sčasti rada, že je taká, aká je, v podstate ma ťahá. Možno kebyže tam nie je, tak som niekde vzadu alebo nevyhrávam preteky. Ťaháme sa navzájom.

Váš tréner Livio Magoni zmenil imidž a nechal si narásť bradu. Ako sa vám pozdáva?
Zo začiatku to bolo také, že sa holil každý deň, vždy nahladko a teraz sa takto rozhodol „zarastať“. Ja som si na neho zvykla.

Záujem médii, fanúšikov. To všetko neraz zatrasie kariérou športovca. Ako to zvládate. Nehrozí, že Petre Vlhovej naprší do nosa a nebodaj ju sláva zomelie?
Myslím si, že to zvládam dobre. Áno, niekedy je toho veľa, ale tak to je. Jasné, že popularita je dosť vysoká. Mimo sezónu je trošku pokojnejšia, ale v zime to začne opäť. Nejako to neriešim.

Tešíte sa nový prírastok do rodiny? Budete krstná mama a vlastne aj teta. Aké to je?
Jasné, že sa teším. Bude to niečo iné. Ja a celá naša rodina sme veľmi rodinne založení, takže sa všetci tešíme a predsa som s mojím bratom celý život, bude to jeho dcéra. Bude to iné, čo sa týka našich rodinných vzťahov. Bude tam niekto nový. Brata veľmi potrebujem na kopci, bude ale pri svojej priateľke, pri pôrode a ešte chvíľu doma, ale potom sa vráti so mnou na kopec.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie