22.10.2019 17:25 | Šport

Vladimír Weiss vo veľkom rozhovore pre Šport24.sk prehovoril o reprezentácii aj novembri 1989: Nemyslím si, že som rebel

vladimír weiss
vladimír weiss
Zdroj: šport24.sk
Nikdy nebude sedieť v kúte! Možno aj preto, že sa narodil v novembri 1989 a takým deťom sa vravieva, že sú revolučné a rebelské. Reč je o futbalistovi Vladimírovi Weissovi ml., ktorý budúci mesiac (30. 11.) oslávi okrúhlu tridsiatku. Najkrajším darčekom pre šikovné krídlo katarského tímu Al–Gharafa by bol návrat do reprezentácie, ktorej sa pred rokom dobrovoľne zriekol. Zmenil názor? Pre šport24.sk nielen na túto tému toho porozprával viacej.

Po zápase Ligy národov s Českom (0:1) v Prahe, v ktorom zostal na lavičke, vtedy povedal, že už pod vedením Pavla Hapala (50) nebude reprezentovať. Dnes už vie, že tak urobil v návale emócií a celú situáciu by riešil inak. Vo veľkom rozhovore pre športový portál Šport24.sk to Vladimír Weiss vysvetlil. 

Deťom narodeným v novembri 1989 sa hovorí, že sú revolučné. Ste rebel?
Nemyslím si. Možno to tak niekedy vyzerá, ale tí, čo ma dobre poznajú, vedia, aký naozaj som.

Budúci mesiac budete mať 30 rokov. Hovorí sa, že muž v tomto veku dospieva. Ako to vidíte vy?
Necítim sa na tridsať. Neviem, či sa niečo zmení po narodeninách, myslím, že skôr nie.

Anketa osobnosti na horúcu tému: Mal by sa vrátiť Weiss do reprezentácie?
Budete aj oslavovať?
Nič konkrétne zatiaľ nechystám. Pravdepodobne budem v Katare, takže skôr v kruhu rodiny. A keby niečo, asi sa dočítate v novinách (smiech).

Čo vás život za 30 rokov naučil?
Veľa. Odišiel som do zahraničia, keď som mal 15. Naučil som sa byť samostatný, keďže skoro do štrnástich rokov som spal s mamou v posteli (smiech).

Aký bol doteraz váš najkrajší a najemotívnejší moment v živote a naopak, čo najhoršie ste zažili?
Narodenie dcérky Viktórie a môj gól na EURO 2016. Dosiahol som ho pred očami mojich rodičov a nikdy na ten moment nezabudnem. Najsmutnejší som bol, keď mi zomrel dedko.

Ľutujete niečo v živote? Ak áno, čo by ste urobili inak?
Neľutujem nič. Je veľa vecí, ktoré by som urobil možno inak, ale všetko sa deje pre niečo a učíme sa na vlastných chybách.

Čo máte nové v Katare?
Som tu už šiesty rok, nikde som tak dlho nevydržal. Rodinka je tu šťastná, deti to tu milujú. Preto som tu tak dlho. Ale myslím si, že je to moja posledná sezóna.

Nemáte pocit, že je okolo vás nejako ticho? Hovorí sa, že zíde z očí, zíde z mysle?
Je to asi tým, že nie som v reprezentácii. No to, že sa o mne nepíše, mi vôbec neprekáža. Nikdy som sa do médií netlačil. Naopak, po tom, čo sa o mne všetko popísalo, som rozhovory dlho odmietal. Teraz môžem povedať, že čo sa týka pôsobenia v Al-Gharafe, je všetko v poriadku. V lete sa špekulovalo o mojom prestupe do Holandska, ale nedohodli sme sa a zostal som v Katare. Beží mi posledný rok zmluvy a myslím si, že v januári, alebo po sezóne tu skončím. Cez reprezentačné prestávky sa pripravujem individuálne, chodí sem Sebastián Čanecký, od trénera Romana Švantnera, a tým, že mi ťahá na tridsiatku, musím s ním makať oveľa viac. Hlavne preto, že sa chcem vrátiť do reprezentácie.

Tej ste sa dobrovoľne zriekli vlani v novembri, čo sa odvtedy zmenilo?
Povedal som, že za trénera Hapala už reprezentovať nebudem, no bolo v tom veľa emócií. Vo futbale to tak niekedy je. To je jedna z vecí, ktorú by som v živote riešil inak. Ak by si tréner Hapal myslel, že by som mohol pomôcť, nebránil by som sa pozvánke.

Sledujete výkony slovenskej reprezentácie?
Samozrejme. Na zápas s Walesom som chcel prísť aj osobne, ale klubové povinnosti mi to nedovolili. Tak som aspoň cez trénera Pavla Hapala esemeskou zaprial chalanom veľa šťastia. Odpísal mi, že chalani ďakujú. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť.

Mimochodom, reprezentáciu čakajú dva rozhodujúce zápasy o postup na EURO 2020. Ako vidíte šance na postup?
Myslím si, že to bude ťažké, ale stále to máme vo vlastných rukách a pri troche šťastia môžeme byť úspešní. Verím, že to v Chorvátsku zvládneme a doma po poslednom zápase budeme oslavovať!

V Katare nášmu futbalistovi robí spoločnosť manželka Martina a ich dve deti.

Takto by ste ich nespoznali: Neuveríte, čo kedysi nosili na hlave Kozák, Weiss a ďalší!

Anketa osobnosti na horúcu tému: Mal by sa vrátiť Weiss do reprezentácie?

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie