22.10.2019 17:25 | Šport

Ukončí Sagan pôsobenie v Bore? Manažér Uboldi pre Šport24.sk prehovoril k miliónom od Arabov

Peter Sagan
Peter Sagan
Zdroj: Šport24.sk
Zlákajú ho arabské milióny? Cyklistický svet obletela správa o tom, že Peter Sagan (29) by už počas leta mohol zmeniť tím. Z nemeckého Bora Hansgrohe, kde má ešte stále platný kontrakt, ktorý mu ročne vynáša šesť miliónov eur, by mal zamieriť do jedného z dvojice bohatých tímov z Arabského polostrova.

S informáciou o zmene dresu prišiel uznávaný cyklistický novinár Beppe Conti z Talianska v relácii televízneho kanála Rai Sport, kde vyhlásil, že po Tourminátorovi „idú“ bohaté arabské stajne Bahrain Merida a Team Emirates zo Spojených arabských emirátov.
Práve tieto dva tímy podporované kráľovskou rodinou v Bahraine či aerolinkami, patria medzi tie, ktoré by Petra Sagana dokázali zaplatiť.

„Doteraz to bolo tak, že keď sa niečo takéto šuchlo, neskôr sa to aj potvrdilo. Či už to bolo v prípade Tinkoff Saxo, alebo Bora Hansgrohe. Treba však dodať, že Peter Sagan príliš nevyhľadáva zmeny, beriem to skôr ako hlasnú úvahu niektorého zo športových riaditeľov,“ zamyslel sa pre Šport24.sk šéf našej cyklistiky Peter Privara.

Žilinský rodák sa upísal nemeckej stajni na jeseň 2016 a bez príjmov z reklamy si ročne príde na šesť miliónov, čo je najviac spomedzi všetkých profesionálnych cyklistov. S pôsobením v tíme vyjadroval spokojnosť, čoho výsledkom bolo predĺženie pôvodného kontraktu až do roku 2021.

Šumy o jeho prípadnom konci sú preto prekvapujúce, no ako sa vraví, bez vetra sa ani lístok nepohne... „Áno, zachytili sme túto informáciu z posledných dní. Realita je však taká, že nie je žiadny záujem zo strany spomenutých tímov. Peter neukončí kontrakt v Bora Hansgrohe. Najbližšie dva roky zostáva tam, kde je. Je tam šťastný. Sú to len klebety,“ povedal exkluzívne pre Šport24.sk Saganov manažér Gabriele Uboldi.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie