4.9.2019 00:05 | Zaujímavosti

Havarijné poistenie online: krok za krokom za päť minút

Ilustračné foto. SPONZOROVANÉ
Ilustračné foto.
Zdroj: Union
Poistenie motorového vozidla je veľmi užitočnou investíciou. Oceníte ho pri dopravnej nehode alebo pri poškodení vozidla v prípade vandalizmu, stretu s divou zverou, nárazom do plotu či stromu.

Zatiaľ čo povinné zmluvné poistenie auta (PZP) pokrýva škody na majetku, zdraví a vozidle, ktoré autom spôsobíte niekomu inému, havarijné poistenie, naopak, chráni vás a vaše vozidlo.

Havarijné poistenie od Unionu uzatvoríte osobne na ktorejkoľvek pobočke poisťovne, telefonicky, ale aj online, a to naozaj veľmi rýchlo. Pozrime sa bližšie na online spôsob uzatvorenia havarijného poistenia v Union poisťovni.

Na hlavnej stránke Union poisťovne sa viete priamo prekliknúť na online formulár pre uzatvorenie havarijného poistenia. Po výbere typu vozidla a zadaní EČV za vás systém automaticky doplní základné údaje o vašom aute, ako je okres, značka, model, rok prvej evidencie, technické údaje o vozidle a pod. Pri vypĺňaní povinných polí vám pomôžu aj šikovné nápovedy s informáciou, kde nájdete požadovaný údaj o vozidle. V prípade, že je vaše auto mladšie ako 12 rokov, vypĺňate aj jeho zabezpečenie (napr. alarm, imobilizér a pod.) a hodnotu (poistná suma). Po vyplnení polí o vozidle a o vás na druhom kroku, pokračujete na ďalší krok, kde si vyberáte hlavné a doplnkové poistenie.

V treťom kroku si môžete vyskladať takú kombináciu hlavného a doplnkového poistenia, ktoré najviac vyhovuje vašim potrebám. Medzi hlavné poistenia Unionu patrí:

PZP;
● poistenie proti havárii a vandalizmu;
● poistenie proti krádeži;
● poistenie proti živelnej udalosti.

K hlavným poisteniam si môžete vybrať aj tieto doplnkové poistenia:

● poistenie stretu s divou zverou;
● poistenie asistenčných služieb;
● poistenie úrazu vodiča;
● poistenie batožiny.

V prípade voľby poistenia pre prípad havárie, živelnej udalosti, krádeže a stretu so zverou si v tomto kroku volíte tiež výšku spoluúčasti (100; 200 alebo 300 eur). Spoluúčasť je suma, ktorou sa podieľate na náhrade vašej škody.
Pri každom poistení je uvedená cena za mesiac pri ročnej platbe.

Na kroku 4 vyplníte doplňujúce údaje o vašom aute, o vás ako poistníkovi a v prípade, že je majiteľ vozidla iný ako poistník, tak aj údaje o ňom.
Na ďalšom kroku si vyberiete frekvenciu platenia a začiatok poistenia. Online formulár vám automaticky urobí výpočet havarijného poistenia na základe údajov vyplnených v predchádzajúcich krokoch a prepočíta sumu poistenia podľa mesačnej. štvrťročnej a ročnej frekvencie platenia. V prípade, že disponujete zľavovým kódom, tento sa rovnako zadáva na piatom kroku.
Na zhrnutí skontrolujete všetky údaje, potvrdíte prehlásenia a poistenie uhradíte spôsobom, ktorý si zvolíte, a to bankovým prevodom, internet bankingom alebo platobnou kartou.
Hotovo! Poistenie vozidla máte v Unione uzavreté rýchlo a jednoducho.

Poistenie pre prípad havárie a vandalizmu, krádeže, živelnej udalosti a doplnkové poistenia majú platnosť na území Slovenskej republiky a na geografickom území Európy.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie