20.6.2019 00:05 | Macho

Muži, ak ste toto doteraz nerobili, po prečítaní tohto článku začnete

Ilustračné foto SPONZOROVANÉ
Ilustračné foto
Zdroj: IG: michelle_egl
Muži na splnenie svojho sna dokážu obetovať skutočne veľa času i námahy. A to platí aj pri cvičení.

Honba za dokonalou postavou, za ktorou sa otočí nejedna žena je snom väčšiny mužov. Nedávne štúdie dokonca zistili, že aktívny život zlepšuje nielen náš vzhľad, ale aj sexuálny život. Je to preto, lebo cvičením posilňujete srdcovú činnosť a prekrvujete tak pokožku. Milí muži, ak teda chcete vyzerať dobre, cvičenie je tým správnym riešením. Čo ale robiť, aby ste nie len dobre vyzerali, ale dobre sa aj cítili?

Vedeli ste, že v našom tele sa nachádza 206 kostí a približne 100 kĺbov, ktoré nám umožňujú pohyb? Ak tieto kĺby nie sú dostatočne vyživené, skôr či neskôr to pocítime. Začína to občasnými bolesťami, ktoré spočiatku zvykneme ignorovať, až si na ne zvykneme. Keďže bolesť sa ale časom stupňuje, často sa stáva, že nás začne obmedzovať v našich obľúbených aktivitách. To je ten moment, kedy sa problémom začneme konečne zaoberať, pretože to môže byť dôvodom toho, prečo už viac nemôžeme cvičiť svoju „obľúbenú sériu.“ A nie len to. Bolesť nám už pri cvičení robí také problémy, že do posilňovne už nemáme ani energiu chodiť. Naša vysnívaná postava sa nám stráca pred očami rovnako rýchlo ako naše ťažko vybudované sebavedomie. Nemusíte sa však báť. Nechceme Vás vystrašiť. Aby sa však táto hrôzostrašná predstava nenaplnila, pravdepodobne bude potrebné, aby ste zmenili túto vec.

Že konečne máte Vaše vysnívané telo alebo k nemu minimálne smerujete a nič Vám v tom nezabráni. Vás sa bolesti kĺbov alebo problémy pri cvičení nemusia týkať. A to vďaka tomu, že prečítaním tohto článku ste sa dozvedeli dôležitú informáciu. Ak chceme, aby nám naše kĺby čo najdlhšie slúžili, musíme ich dostatočne vyživiť. Do Vášho jedálnička preto doplníte kvalitnú kĺbovú výživu.

Čo naše kĺby skutočne potrebujú?

1. Kvalitný kolagén v dostatočnom množstve - V našom tele sa kolagén prirodzene tvorí v dostatočných množstvách. Avšak len do 25 roku života. S pribúdajúcim vekom klesá tvorba kolagénu, pribúdajú problémy s pohybovým aparátom, začínajú bolesti. Je preto potrebné dopĺňať kolagén z externých zdrojov. Pozor! Vyberte si klinicky testovaný kolagén a aspoň 5000 mg v dennej dávke.

2. Protizápalové zložky ako MSM, glukozamín, chondroitín - Tieto látky v našom tele zmierňujú bolesť, niektoré sa podieľajú na tvorbe šliach, väzív, chrupaviek.

3. Kyselinu hyalurónovú - nachádza sa v kĺboch, kde sa správa ako tlmič nárazov. Taktiež odstraňuje odpad z buniek.

4. Výživu pre kosti - v podobe vápnika, ktorý je jedným z najdôležitejších minerálov v tele. Spolu s horčíkom sú základným stavebným prvkom kostry a zubov.

 

Na čo si pri výbere kvalitnej kĺbovky dávať pozor?

Chcem vedieť viac.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie