10.12.2018 06:00 | Macho

Povedz mi, na čo myslíš pred jedlom, a ja ti poviem, či priberieš

Zdroj: iStockphoto
Dávky jedla, ktoré si zvolíme, sú tesne spojené s duševným rozpoložením, s ktorým pristupujeme k stolu. Tento mechanizmus vysvetľuje bludný kruh obéznych osôb, píše taliansky denník Corriere della Sera.

Na čo myslíte, keď si pri obede alebo večeri nakladáte na tanier porcie jedla? Na to, ako je jedlo chutné, ako je zdravé, alebo na to, aby ste ukojili hlad? Odpoveď vám naznačí, či máte nevyhnutnú tendenciu pribrať, alebo je pre vás ľahké ostať vo forme či dokonca schudnúť. Dávka jedla, ktorú si zvolíme, je spojená s duševným rozpoložením, s ktorým si sadáme za stôl. Ukázal to výskum predstavený na kongrese americkej Spoločnosti pre štúdium ingestívneho správania, ktorého sa zúčastnili dobrovoľníci, z ktorých časť mala problémy s nadváhou a druhá nie. Boli vyzvaní, aby sa obslúžili jedlom, a pritom im vedci dávali pokyny, na čo majú myslieť.

Keď vedci merali veľkosť porcii, zistili, že sledované osoby boli k sebe skúpejšie, pokiaľ im bol daný pokyn myslieť na zdravie. Nie náhodou sa v tejto situácii v mozgu aktivuje miesto, kde je „sídlo" sebakontroly. Keď im naopak vedci prikázali, aby jedli do sýtosti, porcie, ktoré si dobrovoľníci nakladali, boli oveľa väčšie. U obéznych ľudí to súvisí aj so zvýšenou aktivitou v tých častiach mozgu, kde sídli chuť. Keď boli vyzvaní, aby sa sústredili na sýtosť, ich mozog "pracoval" menej v zónach, ktoré súvisia s pocitom odmeny.

"S akými myšlienkami pristupujeme k jedlu, môže prinajmenšom čiastočne vysvetliť bludný kruh, v ktorom sa pohybujú obézni ľudia. Keď sa sústreďujú na radosť z jedla, porcie sa zvyšujú a roste pocit uspokojenia, ktorý sa však znižuje, keď myslia len na to, aby sa zasýtili. Inak povedané, pocit plnosti u tých, ktorí bojujú s nadváhou, je menej uspokojivý a prináša menšiu radosť ako u tých, ktorí s váhou problémy nemajú," uvádza Kullmannová. Táto skutočnosť má významný dopad, pretože označenie jedla za chutné a zdravé vedie k potrebe uspokojenia, ktorá u ľudí s nadváhou a obéznych končí zvyšovaním porcii. Teraz je jasné, že množstvo jedla, ktoré skonzumujme, a teda tendencie k priberaniu, priamo závisia na veľkosti porcii. Nie náhodou od 50. rokov minulého storočia do našich čias výrazne rástol počet obéznych ľudí  a súbežne s tým rástli aj priemerné porcie v reštauráciach a fastfoodoch. Zmena duševného rozpoloženia pred jedlom môže pomôcť: ak myslíme na zdravie, máme sklon obmedzovať objem jedla. Ale tí, ktorí majú s telesnou hmotnosťou problémy a sústredia sa na potešenie z jedla, môžu byť vystavení riziku.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie