1.12.2018 06:00 | Macho

Alkohol v balóniku? Stačí poriadny nádych a ...

Zdroj: reprofoto YouTube / Cloud Buzz
Britská spoločnosť Cloud Buzz ponúka nový spôsob konzumácie alkoholu. Ten pomocou vaporizéru s príchuťou napúšťa do balónikov ako aerosól.

V jednej dávke človek inhaláciou príjme osem gramov čistého etanolu, čo zodpovedá malému panákovi 40% pálenky alebo deci a pol vína. Výhodou údajne je, že nehrozí kocovina a účinok trvá iba pol hodinu. „Pri podávaní jednoducho vdýchnete obsah balóniku a alkohol sa okamžite vstrebe v hmlovom opare do vašich pľúc. Okamžite tak pocítite hučanie v hlave, zatiaľ čo si môžete vychutnávať príjemnú vôňu a chuť nápoja. Pretože účinok trvá iba krátko a náš produkt je presne dávkovaný, takmer to eliminuje možnosť sa predávkovať, čo znižuje šancu na alkoholickú opicu,“ tvrdí výrobca, ktorý však počíta s tým, že človek nevdychuje jeden balónik za druhým.

Výrobca teraz zháňa na stránke IndieGoGo sponzorov, ktorí by umožnili výrobu vaporizérov a ich distribúciu po svete. Plniť balóniky by si tak každý majiteľ mohol v nočnom klube, na pláži, na festivale, na súkromnej párty či priamo v bare. Majiteľ nápadu chce od sponzorov aspoň desať tisíc libier (cca 11 335 €). Distribuovať po svete ho chce od februára 2019. Najprv začne zásobovať mestá v Spojenom kráľovstve s vaporizérmi a čiernymi balónikmi s nápisom Cloud Buzz.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie