6.11.2018 06:00 | Zaujímavosti

Sen milovníkov piva sa stal skutočnosťou: Prvý hotel je ...

Zdroj: brewdog.com
Pivári snívajúci o tom, že sa raz ráno prebudia v izbe prevoňanej chmeľom a sladom, majú teraz šancu si svoju túžbu splniť. V americkom štáte Ohio totiž otvorili hotel priamo v remeselnom pivovare.

Noc v pivnom raji stojí v prepočte cca 135 €. Miesto, ktoré sa prezentuje ako "prvý hotel na svete vnútri pivovaru" či "najnachmelenejšie miesto na Zemi", sa nachádza v metropole štátu v Columbuse. V každej z izieb neobvyklého hotela sú pípy, z ktorých si hostia môžu hneď od rána načapovať niektorú z miestnych pivných špecialít. Izby majú aj vlastné chladničky naplnené zlatým mokom vo fľašiach či plechovkách. Rannú hygienu si môžu ubytovaní hostia spríjemniť sprchou, pri ktorej sa namydlia chmeľovým mydlom. K raňajkám sa podáva ako inak pivo a deň môžu hostia stráviť napríklad listovaním v najnovších knihách o pivovarníctve či návštevou pivovarníckeho múzea.

Hotel The DogHouse patrí škótskej firme BrewDog a stojí priamo pri novej americkej centrále podniku. Ubytovacie zariadenie bolo možné v areály pivovaru postaviť aj vďaka kampani na crowdfoundingových stránkach, na ktorých sa na zaujímavé projekty skladajú  obyčajní ľudia.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie