2.11.2018 16:00 | Sex

Chlapi, naozaj vám to za to stojí?

Močiť a sexovať sa s tebou dá, tak načo ťa zbytočne zväčšovať?
Močiť a sexovať sa s tebou dá, tak načo ťa zbytočne zväčšovať?
Zdroj: iStockphoto
Pornografia a slávni muži majúci medzi nohami nadpriemerný orgán, ktorým sa chvália na sociálnych sieťach - to sú podľa britských odborníkov dva hlavné dôvody, prečo sa za ostatné tri roky zvýšil počet mužov žiadajúcich o zväčšenie penisu.

Pritom zákrok iba opticky orgán rozšíri, nepredĺži, efekt vydrží iba osemnásť mesiacov a zákrok stojí v prepočte takmer 4000 €. Túto službu ponúkajú stovky centier estetickej medicíny po celej Európe. Pomocou injekčnej striekačky mužom natlačia do mäkkých tkanív penisu výplne, ktoré sa používajú k vyhladzovaniu tvárových vrások. Najčastejšie je to kyselina hyaluronová, ale často aj vlastné tukové tkanivá alebo syntetické zmesi. Mužom tak zväčšia hrúbku penisu o dva centimetre po obvode.

„Všetky tieto augmentačné techniky sú zamerané hlavne na zväčšenie sily penisu v pokojnom stave, nemá to žiadny pozitívny účinok na dĺžku erekcie alebo funkčnú výhodu pri súloži. Pokiaľ už nič, tak to môže viesť ku komplikáciam, ktoré môžu negatívne ovplyvniť fungovanie penisu neskôr  v živote,“ upozorňuje doktor Asif Muneer z Britskej asociácie urologických chirurgov v rozhovore pre BBC.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie