29.10.2018 06:00 | Macho

O koľko percent môže znížiť bio ovocie a zelenina riziko rakoviny?

Zdroj: iStockphoto
Francúzski vedci tvrdia, že pesticídy a ťažké kovy z umelých hnojív skutočne zvyšujú výrazne riziko rôznych typov rakoviny.

Vyplýva to z ich sledovania 69 000 Francúzov. Tí, ktorí konzumovali najviac bio zeleniny a ovocia, boli  ohrození zhubným nádorovým ochorením o 25 percent menej ako tí, ktorí  konzumovali zeleninu a ovocie z konvenčnej produkcie, ktorá používa pesticídy a umelé hnojivá. Do analýzy výsledkov boli zahrnuté aj ďalšie faktory súvisiace s rizikom rozvoja rakoviny, ako sú vek, socioekonomické postavenie, fajčenie, obezita, nedostatok pohybu a nadmerná konzumácia alkoholu. Napriek tomu vzťah ostal rovnaký. Autori štúdie poukazujú na to, že bio produkty si kupujú častejšie bohatší ľudia, ktorí všeobecne mávajú zdravší životný štýl.

„Vyššia miera konzumácie bio potravín súvisí so znížením rizika rakoviny. Pokiaľ bude tento vzťah opakovane potvrdený, potom by podpora konzumácie bio potravín mohla u bežnej  populácie znížiť riziko rakoviny,“ uvádzajú autori na stránkach odborného časopisu JAMA Internal Medicine.

Reakcia našej redakcie: Nakoľko označenie „bio“ patrí vo svete medzi najfalšovanejšie u nepoctivých výrobcov, je dobré mať spoľahlivého dodávateľa.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie