26.10.2018 14:00 | Macho

César Ritz vtlačil hotelovému luxusu meno aj štýl

Hotel Ritz-Carlton v Dubaji.
Hotel Ritz-Carlton v Dubaji.
Zdroj: iStockphoto
Jeho sieť hotelov sa preslávila luxusom, vyberanými jedlami a ochotným personálom, ktorý dokáže v každom zákazníkovi navodiť pocit, že práve on je tým stredobodom, okolo ktorého sa to všetko krúti.

Švajčiar César Ritz, od ktorého úmrtia uplynulo 26.10.2018 už  100 rokov, si prezývku "kráľ hoteliérov a hoteliér kráľov" nevyslúžil len tak náhodou.  Značka Ritz je medzi hotelmi dodnes podobným pojmom, ako je napríklad Rolls-Royce vo svete automobilov.

Ťažko povedať, ako by sa životná dráha rodáka zo švajčiarskej dediny Niederwald odvíjala, keby bol jeho prístup k vzdelaniu menej ľahostajný. Práve slabé študijné výsledky totiž prinútili Ritzovho otca, aby najmladšiemu zo svojich trinástich potomkov prestal financovať štúdia na strednej škole. Namiesto toho putoval mladý César do hotela v meste Brig, aby sa tam vyučil za čašníka. V roku 1867 ale dal rodnému Švajčiarsku zbohom a vybral sa do Paríža, kde sa uchytil v malom hoteli.

Pri obsluhe hostí sa preslávil Ritz rýchlosťou, ktorá mu vyniesla prezývku "César le rapide" (rýchly César), ale vykúpenou nadmerným množstvom rozbitého riadu. Prešiel niekoľkými  hotelmi, až sa dostal na Olymp vtedajšieho francúzskeho pohostinstva - do reštaurácie Voisin. Práve tam sa mohol prvýkrát zoznámiť s tým, ako funguje podnik pre náročnú klientelu. Potom si Ritz našiel prácu v nemenej exkluzívnom Splendide, kde to dotiahol až na vedúceho. V ďalších rokoch cestoval po Európe, zbieral skúsenosti s riadením hotelov a všímal si požiadavky bohatých zákazníkov. Zoznámil sa so šéfkuchárom a legendou modernej francúzskej gastronómie Augustom Escoffierom. Padli si do oka a spoločne si zariadili reštauráciu vo vtedy módnom Baden-Badene. Podnik si rýchlo získal renomé, ktoré  jeho spolumajiteľom prinieslo okrem iného ponuku, aby svoj um vložili do služieb novootvoreného hotela Savoy v Londýne.

A tak sa aj stalo, zatiaľ čo Escoffier ovládol kuchyňu, Ritz sa ujal riadenia hotela. Úspech Savoya ešte posilnili jeho povesť autority v branži. Tradične konzervatívnych Britov prinútil, aby večerali v reštaurácii a nie doma ako doteraz. Ritz však mal vyššie ambície: vybudovať vlastný hotel, ktorý by bol vzorom elegancie a stanovil nový štandard pre ubytovanie tých najnáročnejších klientov. S touto myšlienkou v hlave a požičanými peniazmi vo vrecku začal s prestavbou paláca na parížskom námestí Vendôme. S neobyčajnou dôkladnosťou Ritz dozeral na vybavenie všetkých 210 izieb svojho podniku, aby budúcej klientele doprial všetko, po čom len mohla túžiť. Hotel musel byť perfektný a na hostí priam dýchať pocitom luxusu a pohostinnosti. A oplatilo sa. Čoskoro po tom ako Ritz hotel v roku 1898 otvoril, začali si v ňom podávať kľučky  bohatí a slávni z celého sveta. Módna návrhárka Coco Chanelová ho napríklad nazývala svojim domovom, štyri roky v ňom žil spisovateľ Ernest Hemingway. Svoj posledný večer pred tragickou nehodou tu v roku 1997 strávila aj britská princezná Diana.

Hoteli Ritz boli postupne otvorené aj v ďalších mestách sveta. Veľký ohlas si získal napríklad londýnsky, ktorý otvorili v roku 1906. César Ritz s podnikaním skončil v roku 1902 kvôli zdravotným problémom a depresiám. Vedenie svojho hotelového impéria odovzdal manželke Marii-Louise a odišiel do rodného Švajčiarska, kde v roku 1918 vo veku 68 rokov zomrel.

 

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie