24.10.2018 10:10 | Technika

Škoda Scala vám bude priasť pod rukami od roku 2019

Zdroj: iStockphoto
Nový model automobilky Škoda Auto Scala, ktorý automobilka verejnosti predstaví do konca roka, bude mať pod kapotou na výber z piatich motorov s výkonom od 66 kW do 110 kW. Tri motory budú benzínové, jeden naftový a jeden s pohonom na zemný plyn (CNG).

Scala (meno pochádza z latinčiny a znamená „schody“ alebo „rebrík“) na trh vstúpi už v prvej polovici roka 2019, uviedla 24.10.2018 firma v tlačovej správe. Na výber bude z dvoch benzínových motorov s objemom 1,0 litra a jedného s objemom 1,5 litra. Naftový motor bude mať objem 1,6 litra. Všetky benzínové aj naftové motory budú vybavené filtrom pevných častíc. Motor na CNG bude mať objem 1,0 litra s výkonom 66 kW, výkonovo tak pôjde o najslabší motor. Všetky motory s výnimkou najslabšieho benzínového a CNG bude možné kombinovať s automatickou prevodovkou.

Scala bude dlhá 4,36 metra, široká 1,79 metra. Základný objem batožinového priestoru je  467 litrov, sklopením operadiel zadných sedadiel bude možné tento objem rozšíriť až na 1410 litrov. Zákazníci budú mať možnosť si prikúpiť množstvo asistenčných systémov, medzi nimi napríklad Side Assist, ktorý upozorňuje vodiča na to, že sa zozadu blížia vozidlá, ktoré majú v úmysle predbiehať alebo sa už nachádzajú v mŕtvom uhle. Systém dokáže zaregistrovať vozidlá až do 70 metrov. Scala bude mať k dispozícii aj adaptívny tempomat, asistenta pre jazdu v pruhoch alebo automatické núdzové brzdenie.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie