23.10.2018 10:30 | Macho

Ako funguje dopaminová diéta?

Zdroj: iStockphoto
Britský šéfkuchár Tom Kerridge, ktorý dosiahol telesnú hmotnosť 190 kilogramov, sa rozhodol zmeniť život a počas troch rokov zhodil 70 kilogramov. A to vďaka tomu, čo nazýva dopamínovou diétou. Ako funguje? To sa opýtal taliansky denník La Repubblica.

V skutočnosti je to, čo Tom Kerridge realizoval, veľmi prosté: drasticky obmedzil sacharidy, prestal piť alkoholické nápoje a jeho jedálniček obsahoval veľa proteínov. A to, ako všetci vieme, vedie k rýchlemu úbytku na hmotnosti. Taká diéta však nemôže byť dodržiavaná  príliš dlho, pretože zaťažuje hlavne obličky. Prezident Talianskej spoločnosti pre vedeckú výživu Andrea Ghiselli ju označil za "ďalší sacharofobický šok". Tom Kerridge zdôrazňuje, že jedol potraviny, ktoré mu umožňovali udržiavať a stimulovať vysokú produkciu dopamínu, neurotransmiteru navodzujúceho pocit potešenia a dodávajúceho organizmu takmer euforické pocity. A uvádza svoje recepty na báze vajec, rýb, mäsa, listovej zeleniny a sušeného ovocia. A čokolády.

Ide o takmer všetky potraviny, ktoré sú hlavné v stredomorskej potrave. "Nevieme, čo jedol Kerridge predtým a v akom množstve," upozorňuje Mauro Serafini z laboratória funkčných potravín a prevencie metabolického stresu pri univerzite v Terame. "Je však jasné, že ak  vylúčime sacharidy a budeme dodržiavať diétu na báze proteínov, schudneme. Otázkou zostáva, či mal predtým rovnaký kalorický príjem a zmenil iba skladbu jedálnička," dodáva. "V tomto prípade sa však zdá, že obmedzil kalorický príjem vďaka potravinám, ktoré nielen zvyšujú hladinu dopamínu, ale sú funkčné. A teda nezávisle na dopamíne fungujú. A to aj preto, že súvislosť medzi dopamínom, zlepšením metabolizmu a znížením zápalov sa mi zdá byť riskantné a z vedeckého hľadiska hazardné. Je pravda, že niektoré potraviny, ako je sušené ovocie, obsahujú aminokyseliny, ktoré môžu tvorbu dopamínu stimulovať. Ostatne ako telesná aktivita. Z nutričného hľadiska ide teda o diétu bohatú na proteíny, ktorá vedie k znižovaniu hmotnosti," uvádza Andrea Ghiselli.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie