22.10.2018 14:00 | Macho

Japonské syry sa pripravujú na európsku konkurenciu

- ilustračné foto -
- ilustračné foto -
Zdroj: iStockphoto
Spomína na to, ako keby to bolo včera. Kazuhiko Očiai (74) objavil pri návšteve Francúzska nespočetné druhy syrov: tvrdé, mäkké, krémové... To ho priviedlo k tomu, aby zmenil svoju profesiu.

O 30 rokov  neskôr vyrába tento bývalý japonský vedec, ktorý sa špecializoval na chov dobytka, vo svojom podniku skrytom v horách pri meste Nasušiobara päť druhov syrov. Obchody sú dobre, dokonca veľmi dobre. Predaj jeho syrov sa počas desiatich rokov zdesaťnásobil a v roku 2018 dosiahol 20 miliónov jenov (cca 154 000 €). "Nedokážem vyhovieť dopytu!" povedal agentúre AFP Očiai, obklopený svojim malým tímom, ktorý balí brie, caciocavallo a ďalšie druhy syrov. Ale nemá pokoj na duši. Japonsko totiž v lete 2018 podpísalo s EÚ rozsiahlu obchodnú dohodu JAFTA (Japan-EU Free Trade Agreement), na ktorej základe sa budú postupne odstraňovať clá na dovážané syry, ktoré dnes dosahujú 29,8 percenta. "Budúcnosť ma znepokojuje," zdôveruje sa výrobca syrov, ktorý sa obáva, že japonský trh zaplaví veľké množstvo európskych syrov. "Očakávam tvrdú konkurenciu pokiaľ ide o cenu, ale tú našu znížime iba ťažko, pretože výroba je náročná," hovorí.

Japonci si postupne zvykajú syry konzumovať: v roku 2007 podľa ministerstva poľnohospodárstva  zjedli v prepočte na jedného obyvateľa 2,66 kilogramu, pričom Francúzi zjedia  27,2 kilogramu a Nemci 24,7 kilogramu syrov ročne. Európskym výrobcom sa tak otvárajú sľubné perspektívy. Väčšina syrov totiž zatiaľ pochádza z Austrálie a Nového Zélandu.

Na ostrove Hokkaidó, kde sa produkuje takmer všetko mlieko používané k výrobe syrov, sa chovateľom dobytka rovnako tak robia vrásky na čele. "Obávame sa, aby dopyt po syroch vyrobených v Japonsku neklesol," uvádza miestne poľnohospodárske družstvo. To má obavy, aby nemuselo ísť s cenou nadol. Kazuhiko Očiai sa necíti byť porazený. "Je iba jedna cesta, ako prežiť: zlepšiť kvalitu a robiť lahodné syry," zdôrazňuje. V Japonsku sa niektorí z dohody s Bruselom radujú, napríklad značka Vinos Jamazaki, ktorá vo svojich 25 predajniach ponúka tridsať druhov syrov dovážených hlavne z Francúzska. Teraz sa ich cena pohybuje v prepočte na úrovni cca 7,70 € za desať dekagramov. To je dvakrát viac ako stojí podobný japonský syr. "Pokiaľ budú naše výrobky cenovo prístupnejšie, prilákame oveľa viac zákazníkov," dodáva. Syr sa dnes podáva pri slávnostných príležitostiach, ale v budúcnosti sa snáď stane bežným  pokrmom, myslí si Jošihiro Jao, ktorý šéfuje obchodu v centru Tokia.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie