8.10.2018 14:30 | Zaujímavosti

Austrálsky most sa zaradil medzi miesta, kde sa umiera kvôli fotkám

Zdroj: instagram.com/linatamk
Známy most Sea Cliff Bridge v oblasti Ilawarra v austrálskom štáte Nový Južný Wales, sa stal atrakciou pre turistov. Čím ďalej tým viac ľudí tu ale riskuje život, len aby si vyhotovili čo najzaujímavejšie fotografie, napísal spravodajský server news.com.au.

Most, ktorý leží asi hodinu cesty južne od Sydney, bol postavený, aby vyriešil stále problémy s cestou, ktorá sa pôvodne kľukatila okolo dramatických útesov. Padajúce kamenie bolo rizikom pre motoristov a zosuvy sutiny si často vynútili uzavretie cesty na celé mesiace, pokým sa podarilo kamene odpratať. Ohromujúca stavba zahrnuje aj chodník pre peších. Napriek tomu, ako nádherné výhľady sa z nej ponúkajú, mnohým návštevníkom chodník nestačí a vyberajúca sa na okolité útesy v snahe nafotiť si čo najviac ohromujúcich snímok.

Posledný septembrový víkend zomrel po páde z útesu mladík (†20)  zo Sydney. S priateľmi sa vydal mimo vyznačenú cestu na útesy na južnom konci mostu, pošmykol sa a zrútil zo 40 metrov na skaly. To ale neodradilo ďalší návštevníkov - o 24 hodín neskôr videla miestna obyvateľka v rovnakej oblasti mimo chodníka pre peších štyri osoby, a desať ďalších mierilo tým istým smerom. "Bola som veľmi rozčúlená," zdôverila sa denníku Sydney Morning Herald žena, ktorá si neželala byť menovaná. "Kričala som na nich: „Ľudia, vypadni odtiaľ, včera sa tam niekto zabil!' Ale len kývli rukou a smiali sa, ako by som žartovala," dodala.

Z pohľadu na instagramové fotografie je jasné, že turisti na kultovom mieste často riskujú, aby si vyhotovili čo najlepšie fotografie okolia, alebo svoje selfie s čo najviac ohromujúcim pozadím. V posledných rokoch sa ale čím ďalej tým častejšie ozývajú hlasy volajúce po vytvorení zón so zákazom fotenia okolo obľúbených turistických atrakcii. "Selfie samé o sebe nie sú škodlivé - nebezpečné je ľudské správanie, ktoré ich sprevádza," povedal doktor Agam Bansal z Indického ústavu zdravotných vied, ktorý výskum viedol. "Oblasti so zákazom vyhotovovania autoportrétov by mali vzniknúť v mnohých turistických oblastiach, hlavne na miestach, kde sú vodné plochy, horské vrcholky a vysoké budovy."

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie