5.10.2018 06:00 | Macho

Dobrá rada pre tridsiatnikov: Pravidlo piatich „pé“ vás udrží vo forme

Zdroj: pr foto / promanplus.sk
Veríme, že pravidlá ako vyrovnať účet na prvom rande alebo podržať dáme dvere máte už dávno v malíčku. Teraz ale hovoríme o inej, nemenej dôležitej zásade – pravidle piatich „pé“.

Znižuje sa tvorba testosterónu

Pravidelnosť, pestrosť, porcia, pitný režim a pohyb. To sú slová, ktoré by mal pred spaním odriekavať každý tridsiatnik. Po prekročení tretej dekády sa totiž znižuje tvorba hladiny testosterónu. To má za následok spomalenie metabolizmu, stratu energie a výkonnosti. Ak nechcete patriť do starého železa, stavte na optimálny jedálniček. Založený by mal byť na správnom rozložení jedál a rozumnom zmenšení porcií. Jedlá musia byť zdravé, kaloricky vyvážené a čo najmenej obohatené o umelé prísady.

Takto sa stravujte a budete fit

Výživová špecialistka Janka Trebulová sa vám odporúča stravovať takto: „Pre tvorbu testosterónu a optimalizáciu hormónov je potrebný cholesterol. Je súčasťou každej bunky a naše telo a hlavne mozog ho nevyhnutne potrebuje. Preto sa ho netreba báť. Preto zaraďte do svojho jedálnička aj vajíčka. Vhodné sú aj jedlá s optimálnou kombináciou kvalitného proteínu ako morské plody,  losos alebo hovädzí steak v kombinácii s koreňovou a listovou zeleninou bohatou na minerálne látky. Do svojho jedálnička preto zaraďte aj špenát, petržlen, brokolicu a ďalšie zelené suroviny. Najlepšie pripravené na kvalitnom tuku.“

Estetické nedostatky a zdravotné riziká

Pred každým chodom a rovnako po ňom sa napite pre dodržanie pitného režimu. A pridajte k tomu nejaké endorfíny. Sebavedomie a pocit príťažlivosti však nie sú jedinou motiváciou pre obstaranie si permanentky do fitness centra. Kilá navyše či nevzhľadné pneumatiky na bruchu predstavujú nielen estetické nedostatky, ale aj zdravotné riziká. Ak si chcete byť istí, že pre seba robíte maximum, máme pre vás ešte jednu dobre mienenú radu.

Tridsiatka je vek, kedy sa postupne začína znižovať produkcia testosterónu u mužov. Preto už v tomto veku by si mali muži prostredníctvom prírodných zdrojov zvyšovať jeho hladinu. V prípade veľkého zníženia odporúčam siahnuť po výživových doplnkoch,“ hovorí Janka Trebulová. ProMan PLUS stimuluje hladinu testosterónu vďaka obsahu dvanástich prírodných zložiek. Medzi nimi horčík, ženšen, zinok a ďalšie zdraviu prospešné látky.

Mesačné balenie ProMan Plus teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webe www.promanplus.sk.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie