1.10.2018 14:00 | Macho

Zomrel kráľ riminských playboyov: Podľahli mu tisíce žien

Zdroj: reprofoto YouTube / Notizie Di Oggi
Maurizio Zanfanti († 63), známejší pod prezývkou Zanza, je považovaný za kráľa playboyov z Rimini 70. a 80. rokov, ktorý v tomto talianskom letovisku mal počas svojho života zviesť vyše 6000 turistiek.

Talianskej média informujú, že Zanfanti zomrel 27.8.2018 príznačne v aute v spoločnosti 23 ročnej platenej spoločníčky z Rumunska. Po akte sa mu urobilo zle a rýchla zdravotnícka pomoc, ktorú žena privolala, už len konštatovala smrť v dôsledku zástavy srdca. Dobová fotografia pripomína atmosféru Rimini v 70. a 80. rokoch, ktorá je nenávratne preč, napísal taliansky denník La Stampa. Bola to doba plážových povaľačov, ktorí robili hony na turistky zo severských krajín. Nadmerne opáleného dlhovlasého Zanza s rozhalenou košeľou a zlatou retiazkou okolo krku si vtedy všimol aj nemecký bulvárny denník Bild, ktorý mu venoval článok s nadhodnoteným titulkom "312 turistiek za tri mesiace zvládol super zvodca z Rimini".

"Všetky som ich mal rád, bol som milý a všímavý," povedal o zvedených turistkách Zanfanti, ktorý každé leto mal úspech u 150 až 200 žien. Rekordný počet mal dosiahnuť v roku 1985, kedy zviedol 207 turistiek. "V júni a júli sa dajú v pohode zvládnuť dve (za deň)," povedal Zanza. "V auguste dokonca aj štyri: jedna dopoludnia a tri večer," dodal. Riminský zvodca sa sústredil hlavne na ženy zo Škandinávie, Talianky prenechával bratovi. Talianske denníky opakujú historku o mužovi z Rimini, ktorý sa vydal na dovolenou do Švédska, kde na nočnom stolíku jednej ženy narazil na fotografiu Zanfantiho. Búrlivé roky sa podľa všetkého spomalili v roku 1988, kedy Zanza zviedol „iba“ 120 žien. Atmosféru vraj skazila psychóza spojená s ochorením AIDS a z mesta sa tiež presunula gay scéna, ktorá dovtedy bola neoddeliteľnou súčasťou riminského nočného života.

 

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie