28.9.2018 16:00 | Sex

Aké fotky by mali muži zverejňovať na zoznamkách?

Zdroj: iStockphoto
Výskum psychológov z Oxfordskej univerzity dokazuje, že väčšina ľudí na internetových zoznamkách vyzerá priemerne. A pretože človek pri hľadaní partnera vždy miery do vyššej ligy, muži majú najväčší úspech vtedy, pokiaľ vyzerajú trochu nadpriemerne.

Takým potom prichádza najviac žiadostí o zoznámenie. Musia sa však zmieriť s tým, že je to práve od stredného prúdu, nie od tých exkluzívne vyzerajúcich, ktorých je na zoznamkách iba  okrajová menšina. Podľa spomínaných vedcov však najviac odpovedí a záujmu od žien dostávajú tí muži, ktorí na svojej profilovej fotke vyzerajú v hodnotení fyzickej príťažlivosti na šesť z desiatich bodov.

Ženy sú teda pri hľadaní triezvejšie a hľadajú muža iba o niečo málo lepšie vyzerajúceho, ako je priemer. A to preto, že najlepšie vyzerajúci muži sú príliš atraktívni na to, aby boli vernými manželmi. U nich je totiž privysoké riziko, že neodolajú veľkému záujmu sexuchtivých žien a budú zahýbať či partnerku dokonca čoskoro opustia.

U mužov to ale neplatí. Tí si naopak (aj keď sami nepatria medzi výnimočných krásavcov) vyberajú najviac medzi ženami, ktorých profilová fotka je hodnotená na osem z desiatich bodov. Chcú teda veľmi atraktívne partnerky, hoci tých najlepšie vyzerajúcich sa väčšina z nich bojí.

Z prieskumu oxfordských psychológov rovnako tak vyplýva, že sú muži stále sexisticky zmýšľajúci a žena, ktorá urobí prvý krok, stráca v priemere pätnásť percent zo svojej atraktivity. „Pokiaľ si myslíte, že ste dokonalí na sto percent, zmierte sa s tým, že nebudete najobľúbenejší. U mužov je optimum na šiestich až siedmich bodoch z desiatich, u žien na ôsmich až deviatich,“ tvrdí autor výskumu profesor Taha Yasseri z Oxfordskej univerzity.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie