25.9.2018 16:00 | Sex

Je zaplatenie večere jasným nárokom na sex?

Zdroj: iStockphoto
Desivé výsledky prieskumu priniesla britská organizácia pre plánovanie rodiny Family Planning Association.

Tá totiž v prieskume na vzorke dvetisíc dospievajúcich Britov zistila, že keď súhlasíte s pozvaním na večeru a náprotivok zaplatí za oboch, tak má podľa desatiny Britov nárok na sex s osobou, za ktorú zaplatil účet.

Až štyridsať percent z opýtaných Britov súhlasí s tým, že ak sa ten druhý vyzlečie, súhlasí so sexom a ten druhý má právo súlož dokončiť, aj keď nahý náprotivok tvrdí, že chce sex prerušiť či skončiť. Samozrejme zákony hovoria o niečom úplne inom. Súhlas dokončiť súlož nemá druhý človek nikdy, keď jeden z partnerov povie dosť alebo nechcem. Ak ten druhý v sexe napriek tomu pokračuje, jedná sa o sexuálne násilie.

„Je treba lepšie začať vysvetľovať a chápať rozdiel medzi tým, čo je to obojstranne súhlasný sex. Ale je veľmi znepokojujúce, že ľudia všetkých vekových skupín si myslia, že nie je v poriadku odmietnuť dokončiť sex v mnohých situáciách. Lenže naopak v poriadku je odmietnuť sex či v ňom pokračovať kedykoľvek počas aktu, keď sa to jednému prestane páčiť,“ uviedla šéfka organizácie Natika Halilová v rozhovore pre denník Metro.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie