24.9.2018 14:15 | Macho

Fröccs: Maďarský nápoj zažíva obrodu

Zdroj: reprofoto YouTube / Bence Kanczler
Aby sme správne ocenili tradičný maďarský nápoj fröccs, nestačí sa naučiť iba vyslovovať jeho názov. Táto zmes sódovky a vína sa vyrába podľa presného rituálu a v budapeštianskych baroch zažíva renesanciu. Povedzte Lászlovi Kissovi, že fröccs je len mix obyčajnej sódovky s bielym alebo ružovým vínom, a bude to považovať za rúhanie.

V prízemí starej budovy v Budapešti tento tridsiatnik spolu s otcom pokračuje v tradícii svojich predkov: do vody sa vháňa oxid uhličitý, čím sa získa perlivá tekutina, ktorá sa uchováva pod tlakom v sifónových fľašiach. Výsledkom je sódovka. A jej chuť je neporovnateľná s priemyslovo vyrábanou sódou, ktorá stráca perlivosť, hneď ako sa otvorí, hovorí László Kiss. Vo  fľašiach, ktoré vychádzajú z rodinného podniku, je posledná kvapka rovnako perlivá ako tá prvá vďaka sifónu, ktorý udržiava vodu pod tlakom, dodáva Kiss starší. "Takú sódu k úspešnému fröccsu potrebujete," hovorí.

Po horúcom lete v maďarskej metropole, kedy teploty dosahovali takmer 40 °C, si otec a syn mädlia ruky. Obchody išli veľmi dobre. "Všetky nové bary a reštaurácie ponúkajú fröccs, to je novinka," hovoria obaja. Pred pätnástimi rokmi začínali s tridsiatkou klientov a dnes ich majú desaťnásobok: reštaurácie, podniky, bary aj súkromníci. Zmes podomácky vyrábanej sódy a vína si našla svoje miesto na nápojových lístkoch najluxusnejších reštaurácií. Fröccs je možno dokonca tajomstvom dlhovekosti, písal vo svojich listoch maďarský spisovateľ Sándor Márai: je dostatočne povzbudivý, aby stimuloval predstavivosť, ale pre zdravie takmer neškodný, pretože je ľahší ako víno.

Rodina Kissova kúpila malú továreň v centre Budapešti v roku 1994, ale tvrdí, že sa celé generácie vyrábala perlivá voda pomocou stroja s pedálmi, ktorými sa denne vháňal plyn pod tlakom do stoviek fliaš. Staré sifónové fľaše nesúce meno dnes už neexistujúcich výrobcov sódy pripomínajú, že sa podomácky vyrábaná sódovka tešila najväčšej sláve počas 2. svetovej vojny. Zásluhu na tom má hlavne maďarský fyzik Štefan Anián Jedlík, ktorý v roku 1826 vynašiel stroj umožňujúci vyrábať sódovku vo veľkom. V Maďarsku vznikali tisíce tovární na sódu a v 19. storočí bola výroba sódy v krajine tretím najväčším priemyslovým odvetvím. Až do 2. svetovej vojny pila väčšina maďarských domácností minerálku zo sifónových fliaš. Nasledujúce pohnuté desaťročia znamenali prerušenie tohto zvyku: počas vojny boli zničené podniky, počas komunizmu boli znárodnené a po návrate k trhovej ekonomike ťažko odolávali konkurencií medzinárodných značiek. Vo výrobe sódy pokračuje iba niekoľko stoviek maďarských podnikov.

V bare Gerlóczy, kde sa podával fröccs aj počas komunizmu, je István Szirtes (52) pokojný: "Nič nebráni tomu, aby som potom išiel pracovať, pretože to nespôsobuje opitosť," ubezpečuje a usrkáva svoju obľúbenú variantu fröccsu sport, kedy je jedna dávka vína doplnená štyrmi dávkami sódy.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie