19.9.2018 16:00 | Sex

Najatraktívnejšie ženy sú matky s...

Zdroj: iStockphoto
Ženy túžiace po futbalovej jedenástke a tie, ktoré dieťa neporodia vôbec, by mali svoj postoj prehodnotiť, pokiaľ chcú byť aj v strednom veku atraktívne. Isté materstvo totiž ženskej kráse pravdepodobne prospieva.

A ideálne je, pokiaľ žena porodí dve deti. Vyplýva to z nového poľského výskumu. Psychológovia z Jagellonskej univerzity v Krakove požiadali päťsto osôb, aby hodnotili atraktivitu žien stredného veku. Keď potom autori siahli aj k počtu potomkov, vyšlo najavo, že najvyšší počet bodov dostávajú ženy s dvomi deťmi. Po nich boli ženy s jedným a žiadnym potomkom. Naopak najmenej príťažlivé boli ženy s tromi a viac deťmi.

Podľa odborníkov síce tehotenstvo a jeho hormonálne zmeny žene prospievajú, ale pokiaľ má viac ako dve deti, potom už stres súvisiaci s výchovou a starostlivosťou o deti preváži priaznivé účinky. „Preukázali sme, že ženy po menopauze, ktoré majú dve deti, sú atraktívnejšie, vyzerajú mladšie a sú zdravšie. A vnímajú to tak muži aj ženy,“ tvrdia autori štúdie z Jagellonskej univerzity.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie