18.9.2018 14:10 | Zaujímavosti

Nápoje s obsahom marihuany chcú hasiť bolesť a smäd

- ilustračné foto -
- ilustračné foto -
Zdroj: iStockphoto
Americká spoločnosť Coca-Cola rokuje s kanadským pestovateľom Aurora Cannabis o výrobe nápojov s obsahom marihuany. S odvolaním na zdroje oboznámené so situáciou to 17.9.2018 uviedol kanadský portál BNN Bloomberg.

Spoločnosti podľa neho chcú vyvinúť zdraviu prospešné nápoje, ktoré zmierňujú zápaly, bolesti alebo kŕče. "Rovnako ako mnoho iných v nápojovom priemysle a my sa zaujímame o nepsychoaktívny kanabinoid CBD ako zložku funkčných wellness nápojov," uviedla firma Coca-Cola. Dodala, že v tejto chvíli neboli prijaté žiadne rozhodnutia, a že ďalšie špekulácie nebude komentovať. Podobne sa vyjadril aj jej kanadský partner.

Toto partnerstvo by znamenalo prvý vstup významného výrobcu nealkoholických nápojov na trh konopných výrobkov. Rekreačné užívanie marihuany už legalizovali niektoré štáty v USA, Kanada sa chystá úplne legalizovať používanie konope k rekreačným účelom budúci mesiac. S legalizáciou v ďalších krajinách sveta tento trhový segment získava na príťažlivosti. Severoamerická pivovarská skupina Molson Coors Brewing tento rok oznámila, že bude vyrábať nápoje s obsahom konope s firmou Hydropothecary, pivovar Corona zase investoval miliardy dolárov do kanadského podniku Canopy Growth.

Čítajte ďalej
VIDEO
Najčítanejšie