18.9.2018 16:00 | Sex

Ženy si zle pamätajú veľkosť penisu partnera a ...

To je krásnych 15 centimetrov. Osemnásť moja, osemnásť.
To je krásnych 15 centimetrov. Osemnásť moja, osemnásť.
Zdroj: iStockphoto
Muži sú tými, ktorí riešia rozmery penisu rozhodne viac ako ženy. Páni sa často obávajú, že o ich pýche medzi nohami budú hovoriť ich expartnerky nedostatočne lichotivo. A ich obavy sú oprávnené.

Aj keď sa žena práve nechce pomstiť, väčšinou podhodnocuje veľkosť penisu svojho partnera. A to aj vtedy, keď je s ním sexuálne spokojná. Tvrdí to profesorka Nicole Prauseová z Kalifornskej univerzity v Los Angeles. Tá bola v roku 2017 v médiach často spomínaná kvôli experimentu, v ktorom zisťovala, aké veľké penisy sú pre ženu ideálne. Použila odliatky a celkovo 33 kombinácii rôznych dĺžok a obvodov.

Ženy dávali prednosť penisom s dĺžku 16 cm a obvodom 12 cm. Pre sex na jednu noc si väčšinou vyberali penisy o niečo málo širšie. „Existuje o trochu väčší rozdiel v preferenciách hrúbky, takže obvod penisu je pravdepodobne pre ženy o niečo podstatnejší ako dĺžka,“ uviedla profesorka Prauseová v rozhovore pre magazín Fatherly.

Zaujímavé ale na výskume bolo aj to, že si ženy všeobecne zle pamätali rozmery, ktoré mali predtým v ruke. Takmer väčšina uvádzala menšie rozmery. „Je teda dobré si uvedomiť, že vždy, keď nám niekto hovorí o veľkosti partnerovho penisu, nech už ho vychvaľuje či sa sťažuje, že také spomienky môžu byť nepresné alebo ľahko ovplyvnené inými faktormi,“ varuje profesorka Prauseová. Z výskumu tiež vyplýva, že ženy dávajú oveľa väčší dôraz na celkovú atraktivitu ako len na vybranú časť tela. Teda muž s nadpriemerne atraktívnym výzorom a atletickou postavou s priemerným penisom je žiadanejší ako muž s priemerným výzorom, horšou postavou a nadpriemerným penisom.

Čítajte ďalej
VIDEO