5.9.2018 16:00 | Sex

Hlavu hore, nad 17 cm nemá v trenírkach väčšina mužov

Zdroj: iStockphoto
Zatiaľ čo antická kultúra uctievala penis malý ako symbol inteligencie a cnosti, a ten nadpriemerný bol prejavom primitivizmu, dnešná západná kultúra je posadnutá pohlavným údom veľkých rozmerov.

Nasvedčujú tomu aj mediálne prezentácie a správanie mužov na zoznamkách. Tých s nadpriemerným penisom, teda väčším ako 17 centimetrov, je ale v populácii iba veľmi málo. Pritom 95 percent mužov má penis dlhý DO sedemnásť centimetrov. Vyplýva to z nového výskumu urológov z Kentucky, s ktorými spolupracoval plastický chirurg Roberto Vile, ktorý počas svojej praxe vykonal asi tritisíc zväčšení penisov.

Z výskumu tiež vyplýva, že skutočne extrémne malý penis (tzv. mikropenis) má iba 0,6 % mužov. Ich penis počas erekcie meria do sedem centimetrov. „Párkrát som to videl, ale veľmi zriedka,“ zdôveril sa doktor Roberto denníku The Star. On pritom vykonáva iba operácie zväčšujúce hrúbku pohlavného údu. „Samozrejme zväčšenie obvodu penisu zlepší sexuálny pôžitok a môže mužovi dodať väčšie sebavedomie,“ tvrdí doktor Roberto. Veľkosť penisu je dôležitá hlavne pre ženy, ktoré sú schopné dosiahnuť vaginálny orgazmus. Tých je v populácii asi tretina. Zvyšok sa musí spoliehať na stimuláciu klitorisu, takže veľkosť penisu ich orgazmus nijako neovplyvňuje.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie