4.9.2018 10:30 | Technika

Samsung predstaví mobil so sklopným displejom ešte tento rok

ilustračné foto
ilustračné foto
Zdroj: reprofoto YouTube / Tech Insider
Juhokórejský výrobca elektroniky tak pravdepodobne urobí na novembrovej vývojárskej konferencii v San Franciscu. Skoršie správy médií, že firma na telefóne tohto typu pracuje, potvrdil 4.9.2018 v rozhovore s televíziou CNBC šéf firmy Tong Čin-ko.

"Nastal čas uviesť na trh zariadenie so sklopným displejom, naše spotrebiteľské prieskumy ukázali, že je dopyt po takom druhu telefónu," povedal DJ Koh Tong. Väčšinou stačí telefón používať v sklopenom stave, pre niektoré úkony sa rozloženie na väčšiu veľkosť viac hodí. Zároveň dodal, že vývoj zariadenia je zložitý, ale už je takmer u konca.

Sklopné displeje sú už dlhšiu dobu cieľom výrobcov inteligentných telefónov. Doterajšie  modely ale ponúkajú dve obrazovky prepojené rámikmi. Denník The Wall Street Journal nedávno napísal, že prototyp prístroja, interne pomenovaného Víťaz, má 7 palcový displej a rozmermi približne menšieho tabletu. Displej sa dá pritom zložiť na polovicu ako peňaženka. V zloženom stave je na prednej strane prístroja menší displej a na zadnej fotoaparáty. Cena smartfónu by podľa zdrojov denníka mohla ľahko prekročiť 1500 dolárov (cca 1297 €). Na trhu špičkových telefónov Samsung čelí konkurencii spoločností Apple a Huawei. Od novinky, ktorá sa má popri modeloch Galaxy S a Galaxy Note stáť treťou vlajkovou loďou sa očakáva, že jej pomôže zastaviť pokles predaja.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie