23.8.2018 16:00 | Sex

Ženám ťažko vyhoviete už aj pri zoznamovaní sa

Vieš, ty si pre mňa príliš dobrý. Buďme iba kamaráti.... a začala som chodiť s jedným zápasníkom.
Vieš, ty si pre mňa príliš dobrý. Buďme iba kamaráti.... a začala som chodiť s jedným zápasníkom.
Zdroj: iStockphoto
Všetkého dobrého veľa škodí. A to platí aj pri vlastnostiach partnera. Tvrdia to psychológovia z austrálskeho Perthu, podľa ktorých sa ženy pri zoznamovaní boja príliš inteligentných a pohodových mužov.

Obe vlastnosti zvyšujúce atraktivitu muža musia byť prítomné len v určitej miere. „Zatiaľ čo byť inteligentným a mať uvoľnený postoj k životu sú vhodné vlastnosti pre budúceho partnera, je možné mať týchto vlastností až priveľa, takže začnú byť desivé,“ tvrdia autori. Pre mužov a ženy sú na prvých troch miestach v hodnotení atraktivity náprotivku vzhľad, inteligencia a uvoľnenosť. A rovnako ako výnimočne atraktívni jedinci vzbudzujú obavy, vzbudzujú ich aj chytrejší a vyrovnaní jedinci. Teda pokiaľ sú to muži a snažia sa získať ženy.

„Je dobre vedecky popísané, že určité vlastnosti partnera sú hodnotené vysoko ako príťažlivé. Ale na rebríčku nášho merania vyšlo najavo, že niektoré z týchto vlastností majú opačný efekt, keď sú u náprotivku zastúpené vo výnimočne veľkej miere, inými slovami, priveľa dobra vám pri zoznamovaní môže uškodiť,“ tvrdia Gilles Gignac a Clare Starbucková zo Západoaustrálskej Univerzity (UWA).

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie