17.8.2018 16:00 | Sex

S akými chlapmi ženy do manželstva veľmi nepočítajú?

Čau bejby, som taký chudobný, že pijem staré vína, jem plesnivé syry a moje auto nemá ani strechu.
Čau bejby, som taký chudobný, že pijem staré vína, jem plesnivé syry a moje auto nemá ani strechu.
Zdroj: iStockphoto
Muži chváliaci kľúčmi od luxusného auta sú pre ženy skutočne sexuálne príťažlivejší. Lenže títo frajeri majú šancu iba vtedy, keď si chce žena užiť jednorazový vášnivý sex.

Do vážneho vzťahu či manželstva ich drvivá väčšina žien ale nechce, a širokým oblúkom sa im vyhýbajú. Dotyční borci tak slúžia iba k jedinému účelu. Ženy totiž vedia, že títo páni sami veľmi šetria vernosťou a mastia si ego práve počtom zárezov. A pretože žena veľa stráca tým, keď ju s deťmi muž opustí, pre vážny vzťah a manželstvo hľadajú pánov oveľa pokornejších. Tí síce môžu byť (za optimálnych okolností) tiež bohatí, ale nesmú sa tým chváliť.

Z experimentálnych výskumov vedcov z Michiganskej univerzity vyplynulo, že muži chváliaci sa autami, domami či iným luxusom (a stačí pred ním pózovať), sú pre ženy sexuálne atraktívnejší. Sú to ale zároveň tí muži, ktorých ženy označujú ako najmenej vhodných pre vzťah. Na spomínanom výskume je ale zaujímavé aj to, že mužov rovnako priťahujú bohaté a úspešné ženy ... len ako nezáväzné milenky. To ale skôr súvisí s kultúrnou normou, pretože príliš úspešné a bohaté ženy podkopávajú klasický status muža živiteľa. Taká  žena je hrozbou pre mužské ego.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie