16.8.2018 10:00 | Macho

Prémiová edícia slovenských destilátov: Pravý pôžitok z chuti

Zdroj: PR foto
Dámy a páni, predstavujeme vám prémiovú edíciu akostných ,,single varietal´´ destilátov Constantin. Perfekcionizmus, detail, serióznosť... Toto Brandy sa nepije ale degustuje. Najprv si vychutnáte príznačnú prenikavú vôňu a potom prežijete každý jeden moment intenzívnej chuti.

Či už v páre alebo so svojimi priateľmi, poslaním Constantina je spájať ľudí. A to sa mu aj darí! Skutočne. Stačí sa pozrieť na vkusný dizajn, ktorý čerpá prvky z histórie Veľkej Moravy, presnejšie z obdobia ustanovenia prvého písma Slovanov- hlaholiky. Upúta vás už na prvý pohľad. Okrem toho je táto rada aj nositeľom niekoľkých ocenení. Napríklad Constantin marhuľový destilát (odroda Roxana) získal minulý rok na súťaži Spirit Laugaricio zlatú medailu.

Tvorcom značky je destilárka Saber, ktorá sídli v horách nad Breznom. Napriek tomu, že ide o relatívne nového výrobcu, disponuje modernou technológiu, bez ktorej by bolo priam nemožné dosiahnuť požadované kvalitatívne výsledky. Celý proces spracovania od základnej suroviny až po finálny produkt prebieha priamo u nich. Preto sa aj ich destiláty označujú ako 100%- né. Niečo také ako pridávanie liehu alebo adidtív tu nenájdete!

Špeciality a limitované edície, ktoré len tak niekde nenájdete sú doménou tejto firmy. Ich čučoriedkové brandy Constantin Special Varietal z tatranských čučoriedok je ozajstný skvost. Bližšie informácie sa dozviete tu.

Okrem ovocných brandy sa tu vyrába aj vodka  Hugan, ktorá len nedávno vyhrala striebornú medailu na jednej z najprestížnejších svetových súťaží destilátov IWSC 2018 v Londýne. Netypická vodka ktorá mení zaužívané pravidlá!

Single grain – špecifické označenie charakterizujúce delikátny prístup pri výbere odrody pšenice pestovanej na strednom Slovensku. Opakované destilácie a až tri efektívne filtračné metódy zaistia váš maximálne pohodlný večer, alebo skôr nasledujúce ráno.

Čítajte ďalej
VIDEO
Najčítanejšie