13.8.2018 16:00 | Sex

Prečo nie sú mladí muži schopní nájsť si partnerku?

Not sure. Young adult businessman have a doubt.
Not sure. Young adult businessman have a doubt.
Zdroj: iStockphoto
Doba povrchná je doba založená na obdivu k dokonalému fyzickému vzhľadu. A pretože také časy panujú na Západe už niekoľko desaťročí, niet divu, že mnohí mladí muži neobdarení krásou a dokonalou postavou ostávajú nezadaní.

Cyperskí  psychológovia tvrdia, že mladí muži vinia z neúspechu vo vzťahoch najčastejšie nedostatočne atraktívny vzhľad. Single muži síce majú bohatší spoločenský život a mnohí aj viac športujú ako keď sú vo vzťahu, ale všeobecné výskumy dokazujú, že spokojné funkčné vzťahy sú prevenciou mnohých ochorení, horšieho psychického zdravia a predčasného úmrtia. Psychológovia skúmali subjektívne príčiny toho, prečo mladí muži nemôžu nájsť  partnerku. Zajímalo ich, čo si muži myslia, že stojí za ich neúspechmi pri hľadaní partnerky.

„Nezadaní moderní muži často nie sú schopní flirtovať, pretože v predindustriálnom kontexte tlaky na mechanizmy výberu, ktoré ovládali úsilie pri zháňaní partnera a vyberavosť, neboli také silné. Dnes sú ale také zručnosti neodmysliteľné, pretože v priemyslovo rozvinutých spoločnostiach nie je výber partnera riadený vnútornými vplyvmi alebo vynútený spoločnosťou, ľudia si musia partnera nachádzať sami,“ tvrdí doktor Menelaos Apostolou z Univerzity v Nikózii.

Výsledky jeho výskumu sa opierajú o 20 000 odpovedí mladých nezadaných mužov a najčastejšími príčinami toho, prečo nemôžu nájsť partnerku, sú podľa nich:

- Nedostatočne príťažlivý vzhľad

- Znížené sebavedomie

- Malá snaha

- Nezáujem o vzťahy

- Neschopnosť flirtovať

- Introverzia

- Nedávny rozchod

- Zlé skúsenosti z predchádzajúceho vzťah

- Nedostatok vhodných žien

- Nadváha

 

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie