8.8.2018 16:00 | Sex

Zabijakom libida a sexuálnej výkonnosti je aj ...

Žiť je vtedy bieda, keď mi milá nedá.
Žiť je vtedy bieda, keď mi milá nedá.
Zdroj: iStockphoto
Ketodiéta založená na zvýšenom príjme tukov a zníženom príjme sacharidov na minimum, má pomôcť stravníkom rýchlo schudnúť. A hoci je v tomto zmysle účinná, má mnoho negatívnych vedľajších účinkov na metabolizmus a celkové zdravie.

„Hlavná obava súvisiaca s ketogénnou diétou sa týka možných vedľajších účinkov, ako sú zmeny hormonálnej rovnováhy. Niektoré výskumy naznačujú, že príliš nízky príjem sacharidov môže spôsobiť pokles v produkcii hormónov štítnej žľazy, čo vedie nielen k únave a zníženej nálade, ale môže tiež negatívne ovplyvniť libido,“ tvrdí dieotologička Lily Soutterová v rozhovore pre denník The Independent.

„Sacharidy sú živinou, ktorá nám normálne dáva energiu, takže keď niekto začne s týmto typom diéty, môže sa cítiť veľmi vyčerpaný a bez energie. Rovnako tak sa dostavujú bolesti hlavy a pocity ako pri chrípke. V tej chvíli môže byť libido veľmi slabé, pretože sa človek jednoducho cíti fyzicky zle,“ súhlasí dietologička a psychologička doktorka Marilyn Glenvilleová z nemocnice Harley Street v Londýne. Ale pokles energie nie je jediným dôvodom, prečo ľudia na ketodiéte strácajú záujem o sex. Ideálnou formou k udržaniu normálnej postavy a pevného zdravia sú vyvážená strava a pravidelné cvičenie. Oboje navyše podporujú libido a sexuálnu výkonnosť.

VIDEO