6.8.2018 17:30 | Macho

Bruce Dickinson: Najlepšie mu to ide so „Železnou pannou“

Zdroj: ironmaiden.com / John McMurtrie
Britský spevák Bruce Dickinson, ktorý 7.8.2018 oslávi šesťdesiatku, je známy ako frontman heavymetalovej skupiny Iron Maiden. Tá je klasikou svojho žánru a Dickinsonov hlas býval v dobách najväčšej slávy kapely prirovnávaný k siréne pri leteckom nálete.

Okrem tvrdej hudby so "Železnou pannou", ktorá predala takmer 90 miliónov albumov, je spevákovou ďalšou vášňou lietanie. Je pilotom veľkých lietadiel a často prepravuje aj svoju skupinu.

 

Paul Bruce Dickinson sa narodil v roku 1958 vo Worksope v grófstve Nottinghamshire. V 70. rokoch pôsobil v kapelách Speed a Samson, k Iron Maiden sa pripojil v roku 1981. Videl ich vtedy hrať v klube: "Stačili prvé tóny. Vedel som, že táto kapela musí byť moja," povedal neskôr. Prvá Dickinsonova nahrávka s Iron Maiden bol album The Number of the Beast (1982). V roku 1993 spevák kapelu na niekoľko rokov opustil a venoval sa vlastnej tvorbe, na konci 90. rokov sa ale vrátil späť. Dickinson, ktorý na univerzite vyštudoval dejepis, má pilotnú licenciu na Boeingy. Pre tento spôsob obživy sa rozhodol v dobe, kedy sa mu nedarila sólová dráha. Okrem spevu a lietania reprezentoval Britániu v šerme a napísal aj satirické knihy. V roku 2015 sa vyliečil z rakoviny jazyka.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie