28.7.2018 17:00 | Macho

Komik Cohen sa nezaprie: Najnovšie si strieľa z politikov

Zdroj: reprofoto YouTube
Britský komik a herec Sacha Baron Cohen, známy ako predstaviteľ kazašského novinára Borata či excentrického diktátora Aladeena, sa v novom komediálnom seriáli Who Is America? pustil do politikov, ktorých láka do často krutých falošných rozhovorov.

Kvôli účinkovaniu v spomínanom programe už podal demisiu poslanec zákonodarného zboru štátu Georgia Jason Spencer, ktorého Cohen prinútil vykrikovať hanlivé označenie černochov. Cohen sa v ňom vydával za izraelského plukovníka Errana Morada, ktorý sám seba označuje za terminátora na teroristov. Morad Spencera učí neobvyklú taktiku, ako s radikálmi zatočiť. Spencera okrem iného presvedčil odhaliť zadok a so stiahnutými nohavicami prinútiť teroristu vzdať sa. Vysvetlil to tým, že teroristi sa boja homosexuality, takže nikdy nesiahnu na nahé mužské pozadie. Spencer tiež na Cohenovu žiadosť, aby k upútaniu pozornosti na únos vykrikoval zakázané slovo začínajúce na písmeno N, opakovane zakričal urážlivé označenie černochov. Cohen mu potom povedal, že toto slovo je škaredé a že mal na mysli anglické slovo noonie, ktoré je slangovým označením pre ženský pohlavný orgán. Naivného poslanca tiež naučil, aby sa vydával za čínskeho turistu a pomocou selfie tyče tajne vyfotil, či sa pod  celotelovým moslimským ženským odevom neskrýva terorista. Po odvysielaní dielu Spencer čelil výzvam, aby odstúpil. Najprv to odmietal, nakoniec to ale urobil. Cohena potom v prehlásení obvinil, že zneužil jeho strach, že by mohla byť napadnutá jeho rodina. "Môj strach vtedy tak zosilnel, takže som nemohol jasne uvažovať a ani si uvedomiť, k čomu som dal súhlas, keď som sa spomínaného “výcviku“ zúčastnil," uviedol Spencer.

 

Podvedenými hosťami Cohenovej relácie sa stali aj bývalá neúspešná kandidátka na viceprezidentku Sarah Palinová a bývalý americký viceprezident Dick Cheney. Palinová ešte pred odvysielaním dielu napísala na facebook, že bola nachytaná a že si myslela, že rozhovor poskytuje zranenému vojnovému veteránovi. Cohenov humor potom označila za uhodený. Cohen, ktorý vystupoval ako Billy Wayne Ruddick, v odpovedi Palinovej uviedol, že nikdy netvrdil, že je vojnovým veteránom, pretože v skutočnosti slúžil v doručovacej službe. Dodal, že za vlasť aj tak bojoval, a to, keď vystrelil na Mexičana, ktorý vstúpil na jeho pozemok. Napísal tiež, že by rád slúžil v armáde, ale že rovnako ako u prezidenta Donalda Trumpa mu v tom zabránili výrastky na kostiach. Palinovú Cohen ako Ruddick v závere ocenil, že bojuje proti najväčším zvieratám v krajine, ako sú vlci či ľudia na podpore. V prípade Cheneyho podľa ukážky požiadal, či by mu nepodpísal sadu na waterboarding, čo je technika mučenia, kedy má vypočúvaný pocit, že sa topí. "Samozrejme," odpovedal Cheney s tým, že je to prvýkrát, čo niečo také urobil. Waterboarding používali Američania počas vlády prezidenta Georga Busha mladšieho, kedy Cheney pôsobil ako viceprezident. Cheney v minulosti prehlásil, že kvôli waterboardingu necíti žiadnu vinu, a že to bol prínosný zdroj informácii pri výsluchoch nepriateľov Spojených štátov.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie