12.7.2018 15:25 | Sex

Na veľkosti mužskej pýchy ženám nezáleží: Na tomto však áno

Čo preferujú ženy na mužskom prirodzení?
Čo preferujú ženy na mužskom prirodzení?
Zdroj: iStockphoto
Na veľkosti penisu záleží mužom viac ako ženám.

Prieskumy z posledných rokov naznačujú, že ženy uprednostňujú penisy určitých tvarov, predovšetkým tie hrubšie. Podľa austrálskych vedcov to má možno nejaký evolučný význam. Preukázali totiž, že hrubšie mužské prirodzenie uprednostňujú aj iné cicavce.

Zoológovia z University of Western Australia sledovali páriaci úspech samcov myší. Tieto hlodavce majú v penise kosť, ktorá v tom ľudskom chýba. Pri párení boli úspešnejší tí samci myší, ktorí mali penisovú kosť širšie, nie dlhšiu.

"Náš výskum podporuje hypotézu, že nie veľkosť pesniu, ale jeho tvar je dôležitý pre pohlavný výber. Vedie to však k naliehavej otázke, ako táto štruktúra ovplyvňuje schopnosť samcov splodiť viac potomkov, keďže sa samice pária s viacerými samcami," uviedol doktor Gonsalo Igreja Andre z University of Western Australia v Perthe.

Kalifornská neurologička Nicole Prauseová pred dvoma rokmi publikovala štúdiu, v ktorej preukázala, že ženy sa v dlhodobom vzťahu uspokoja s menším penisom než v prípade náhodného sexu či milostného úletu. U pánov, s ktorými chcú zažiť divoký sex a citovo sa neviazať, chcú v nohaviciach nájsť väčší úd než u stáleho partnera. V oboch prípadoch ale ženy považujú za ideálne rozmery penisu také, ktoré sú o niečo vyššie, než je skutočný priemer v mužskej populácii.

Ženy podľa Prauseové považovali za ideálnu veľkosť penisu u stáleho partnera ten, ktorý mal šestnásť centimetrov na dĺžku a dvanásť centimetrov v obvode. Avšak pre úlet na jednu noc chceli penis v priemere 16,3 centimetra dlhý a majúci v obvode trinásť centimetrov.

"Veda dlhodobo dokazuje, že priemer penisu, resp. jeho obvod, sú ďaleko dôležitejším faktorom pre ženské preferencie a uspokojenie pri súloži," tvrdí doktorka Prauseová.

Čítajte ďalej