10.7.2018 16:00 | Sex

Sexuálne dospieva generácia X: V čom je iná ako staršie ročníky?

Zdroj: iStockphoto
Po generácii mileniálov začína dospievať a sexuálne žiť generácia X. To sú ročníky, ktoré sa už ako batoľatá hrali s mobilom. Majú teda do 24 rokov a rozhodne si nemyslia, že človek musí byť buď heterosexuál, alebo homosexuál.

Desať percent z tejto generácie sa hlási k bisexualite, ale 60 percent z nich si myslí, že sexuálna orientácia je fluidná a človek môže byť do istej miery priťahovaný oboma pohlaviami a navyše sa to môže počas života meniť. Ich babky a dedkovia musia asi vyvaľovať oči. Medzi ročníkmi 55 až 75 rokov má totiž odvahu priznať sa k bisexualite jediné percento osôb. Zaujímavý je ale medzigeneračný posun v rámci kategórie do 35 rokov. V generácii X (cca 16 až 24 rokov) sa totiž hlási k bisexualite dvakrát viac osôb ako v generácii mileniálov (alebo generácii Y – 25 až 35 rokov).

Podľa psychológov a sociológov môžu za posun vo vnímaní sexuálnej orientácie hlavne sociálne siete, pretože generácia X na nich vyrastala. A pomáhajú aj najmladšie celebrity, ktoré experimentujú s oboma pohlaviami – napríklad modelka Cara Delevingneová alebo speváčka Miley Cyrusová.

Čítajte ďalej