9.7.2018 16:00 | Sex

Opitý muž vs. chuť na sex: Čo vtedy ženy odrádza?

Aspoň malú pusinkúúú.
Aspoň malú pusinkúúú.
Zdroj: iStock
S pomerne prekvapujúcimi výsledkami prišli psychológovia z Yaleovej univerzity, ktorí uskutočnili experimentálny výskum správania sa mužov voči ženám pod vplyvom alkoholu.

Zistili totiž, že muži nie sú po konzumácii väčšieho množstva etanolu agresívnejší. Ti, ktorí sú agresívne opití, sú totiž agresívni aj triezvi. Ale tí opití v porovnaní s triezvymi sa len nástojčivejšie dožadujú sexu. „Zistili sme, že keď má muž sexuálny záujem o ženu, opitosť zvyšuje pravdepodobnosť, že bude viac naliehať na ženu, aby s ním mala sex, a keď ona úplne jasne odmieta jeho návrhy. Ale všeobecne platí, že pokiaľ je muž sexuálne odmietaný, súvisí to s vyššou pravdepodobnosťou ohľadom jeho nenávistných a agresívnych komentárov voči tejto žene, ale je jedno, či je pod parou alebo je triezvy“ tvrdí doktorka Jacqueline Woernerová.

Muži sú kvôli testosterónu agresívnejším pohlavím. Alkohol im môže dodávať odvahu, ale podľa autorov z Yaleovej univerzity je jedno, či muž pije. Ten, ktorý je agresívny po alkohole, je agresívny aj bez neho. A naopak. Ale muži ovplyvnení etanolom sa nedokážu ovládať s ohľadom na svoje sexuálne pudy a naliehajú so sexom o to intenzívnejšie.

Čítajte ďalej