19.6.2018 16:00 | Sex

Kedy sú muži najpozornejší milenci?

Po sexe o tretej môžete spolu plynulo prejsť na čaj o piatej :)
Po sexe o tretej môžete spolu plynulo prejsť na čaj o piatej :)
Zdroj: iStockphoto
Hladina pohlavných hormónov v tele počas dňa kolíše. Muži sa budia ráno s tvrdou erekciou aj preto, že ich telo má práve najvyššiu hladinu testosterónu v krvi a je pripravené na sex.

Mnohí páni ranný sex vyhľadávajú, ale ich partnerky môžu byť často rozladené z výsledku. Je totiž príliš dravý a viac menej zameraný na len muža. Pokiaľ má žena doma takého egoistického milenca, mala by vyskúšať sex s ním o tretej hodine popoludní. Endokrinologička Alisa Vittiová z Marylandu tvrdí, že vtedy rastie hladina estrogónu v krvi muža a on sa stáva citlivejším, pozornejším, vnímavejším a ohľaduplnejším.

„Je pravda, že muži majú najvyššiu hladinu testosterónu v krvi ráno. Sú teda najlepšie pripravení sa vzrušiť a súložiť. Ale popoludní  je tiež skvelý čas pre súlož, pretože začína pomaly klesať hladina testosterónu v krvi a hladina estrogénu rastie. Muži sú potom vďaka tomu emočne prítomní,“ tvrdí Vittiová. Ženská sexualita sa podľa nej neriadi len dennými  cyklami, ale aj mesačnými. Najlepší sex si žena užije desať dní po ovulácii, kedy v jej tele prudko rastie hladina estrogénu a testosterónu a najľahšie sa vzruší a dosiahne orgazmus.

Čítajte ďalej