18.6.2018 14:00 | Macho

Rakovina vs. jedlá sóda: Onkológovia majú dobré správy

Zdroj: iStockphoto
Jedlá sóda je zázračná látka slúžiaca človeku ako prípravok v kuchyni, v čistení domácnosti aj liečbe už celé stáročia. Opäť sa ukázalo, že by nemala chýbať v žiadnej domácnosti.

Podľa amerických onkológov jedlá sóda výrazne zvyšuje účinnosť liečby rakoviny. Osoby popíjajúce jedlú sódu, ktorá sa s krvou dostáva do všetkých tkanív, totiž majú vyššie pH (menej kyslé) vnútri nádorov. Pritom vysoká kyslosť v nádoroch znižuje účinnosť chemoterapie a imunoterapie. Po pridaní jedlej sódy a zvýšení pH sa výrazne zvýši efekt liečiv, ktoré zničia viac nádorových buniek. „Ten koncept je veľmi ľahký. Nie je to žiadny liek, ktorý by stál milióny za rok. Je to jednoducho len obyčajná jedlá sóda,“ tvrdí doktor Chi Van Dang z Ludwig Institute for Cancer Research v New Yorku.

 Jeho tím preukázal na laboratórnych zvieratách, že pokiaľ pijú vodu s jedlou sódou, ich nádory začnú byť oveľa aktívnejšie, ale tým sa stávajú aj oveľa ľahším cieľom liečiv. Takže po terapii nastane zničenie väčšieho počtu nádorov. U mnohých nádorov pri liečbe dochádza k zníženiu zásobenia kyslíkom a poklesu pH. Tým sa rakovinové bunky dostávajú do pokojne fázy, nie sú aktívne a tým pádom aj odolávajú liekom. Paradoxne čím aktívnejšia rakovinová bunka je, tým je zraniteľnejšia. Pôsobí to ako pri chemoterapii, tak aj pri imunoterapii. A to preto, že kyslé prostredie pôsobí negatívne aj na imunitné bunky (T lymfocyty). V zásaditejšom prostredí vďaka jedlej sóde pracujú efektívnejšie.

Čítajte ďalej