14.6.2018 16:00 | Sex

Kto má najviac orgazmov a najkvalitnejší sex?

Zdroj: iStockphoto
Väčšina mužov aj žien sníva o častom a uspokojivom sexe. Ako sa však k tomu dopracovať? Niekedy stačí zmeniť len jednu ale o to podstatnejšiu vec.

Kvalitný a dostatočne dlhý spánok utužuje zdravie na mnohých úrovniach, tú sexuálnu nevynímajúc. Vedci z Floridy preukázali, že ľudia spiaci aspoň osem hodín denne majú najkvalitnejší sexuálny život a zažívajú najviac orgazmov. A to jednoducho preto, že spánok podporuje tvorbu testosterónu v tele a tým posilňuje chuť sa milovať, schopnosť vzrušiť sa a vyvrcholiť. Nielen u mužov, tento pohlavný hormón spolu s ďalšími riadi túžbu, vzrušenie a schopnosť dosiahnuť orgazmu aj u žien.

Profesorka Laurie Mintzová zistila, že ľudia spiaci minimálne osem hodín denne majú kvalitnejší pohlavný život. Ženy sú odpočinuté a majú silnejšie libido, muži majú vyššiu hladinu testosterónu v krvi a nižšiu hladinu stresového hormónu kortizólu v krvi, takže dosahujú kvalitnejšie erekcie a majú viac energie pre súlož.  „Veľa žien sa stretáva s nedostatkom chuti na sex. Snažia sa zvládnuť rôzne požiadavky života – prácu a deti. Cítia sa unavené a stresované. Nedostatok spánku znižuje chuť na sex a nedostatok sexu spôsobuje nekvalitný spánok, takže je to začarovaný kruh,“ tvrdí profesorka Mintzová.

Reakcia našej redakcie: Páni, nechajte svoju polovičku dobre oddýchnuť a potom ju najpríjemnejšie  unavte. A tak stále dokola :)

Čítajte ďalej