13.6.2018 14:00 | Zaujímavosti

Najvyšší sklenený most na svete ponúkne adrenalínovú atrakciu

Zdroj: reprofoto YouTube / Zhangjiajie Grand Canyon Official Channel
Pre tých, ktorí úspešne prekonali strach a prešli sa po najvyššom sklenenom moste v Číne, pripravujú jeho prevádzkovatelia novú výzvu - možnosť skočiť si z nej bungee jumping. Nová plošina vo výške 260 metov nad Veľký kaňon Čang-ťia-ťie pribudne k tomuto účelu v auguste 2018, napísal spravodajský server CNN.

Ak bude plošina otvorená, pôjde o najvyšší skok na lane na svete. Zatiaľ drží prvenstvo Macau Tower - veža v čínskej správnej oblasti Macao, kde je možné skočiť z výšky 233 metrov nad zemou. "Skok z mostu v Čang-ťia-ťie bude výnimočný tým, že sa človeku otvorí krásna vyhliadka na nezvyklú krajinu," hovorí Joe Chen, ktorý je námestníkom generálneho manažéra turistického odboru Veľkého kaňonu Čang-ťia-ťie. "A vďaka sklenenému mostu budú môcť ľudia na ňom vidieť, ako dole pod nimi niekto skáče bungee jumping." "Navyše na rozdiel od skoku z Macau Tower nevyžaduje skok z mostu smerový vodiaci kábel, takže budete mať dojem voľného pádu," dodal Chen. Pre tých, ktorí na odvážny skok nenájdu odvahu, bude k dispozícii na konci mostu tematický bar a reštaurácia, kde si budú môcť objednať drinky inšpirované bungee jumpingom a sledovať odvážlivcov, ako sa na pružnom lane vrhajú do hĺbky.

Nová atrakcia absolvovala predpremiéru už koncom mája, kedy sklenený most cez  kaňon Čang-ťia-ťie hostil propagačný Bungee Jump Challenge. Pozvaní boli nadšenci z celého sveta. Otvorením  bungee plošiny ale rozvoj malebného parku nekončí. Počas nasledujúcich rokov by mala pribudnúť okrem iného aj nová šmykľavka alebo najdlhšia húpačka a svete, uviedol Chen.

 

Sklenený most cez Veľký kaňon Čang-ťia-ťie bol otvorený v roku 2016 a tiahne sa v dĺžke 430 metrov nad 300 metrov hlbokým údolím v rovnomennom prírodnom parku. Most navrhol izraelský architekt Chajm Dotan a od otvorenia jeho prevádzky po ňom prešlo približne šesť miliónov návštevníkov.

Čítajte ďalej