12.6.2018 14:00 | Šport

Box nemusí byť iba v ringu: Zapojte do neho vodu

Zdroj: reprofoto YouTube / devinsupertramp
Vtedy sa z toho stáva viac zábava ako nudné počítanie kôl. Prichádzajúce leto prihráva nasledujúcim trom disciplínam ako na zavolanie.

Pre bojovníkov milujúcich vodu môže byť aj v podobe zápasu na paddleboarde (napr. ťahaného za motorovým člnom). Tu musia borci udržiavať stabilitu a odrážať útoky súpera s oveľa väčšími rukavicami ako pri klasickom zápase. Kto prehrá, ten sa nechcene okúpe. Porazených vyťahujú na palubu záchranné člny.

 

Mokrému zápasu sa nevyhnete ani pri typicky ázijskej chuťovke. Len s tým rozdielom, že máte zaviazané oči a ste aspoň po kolená vo vode. Orientujete sa v podstate iba podľa sluchu špliechajúceho súpera. A vtedy pri aktívnom boxovaní do vzduchu môže od neho prísť náhodná presná rana.  Často sa stane, že väčšinou pri skandovaní okolo vrieskajúcich divákov stratíte orientáciu a k protivníkovi sa dlhšie ani nedostanete.

Thajskou špecialitou sú tzv. Muay Talay, kde boxeri sedia obkročmo pri sebe na drevenom brvne nad vodou.  O nejakom pohodlnom posedení (veď vieme) nemôže byť reč, ale to asi dostatočne motivuje skoliť súpera čím skôr dole.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie