11.6.2018 16:00 | Sex

Potvrdené: Hrdzavá strecha = vlhko v pivnici

Zdroj: iStockphoto
Za nárastom popularity osôb s ryšavou farbou vlasov môžu princ Harry či spevák Ed Sheeran alebo herečka Jessica Chastainová. Výskumy ale odhaľujú niečo zaujímavejšieho o majiteľoch tohto vzácneho sfarbenia vlasov.

A dobrou správou pre ich potenciálne náprotivky je fakt, že majú viac sexu a sú aj lepšími milencami. Červené sfarbenie vlasov majú vďaka génu MC1R, ktorý ale súvisí aj s inými fyzickými vlastnosťami. Podľa vedcov z Hamburskej univerzity títo ľudia najčastejšie súložia počas týždňa, a tiež majú viac sexuálnych partnerov ako blond či tmavovlasí ľudia. Ryšavky dosahujú orgazmus častejšie ako ženy s inou farbou vlasov, a to až na 41 percent. To pravdepodobne súvisí s tým, že sú tiež oveľa citlivejšie na dotyk a reagujú rýchlejšie na zmeny teplôt. Ryšaví ľudia  majú aj vyšší prah bolestivosti, ale aj citlivejšie genitálie, takže ľahšie dosiahnu orgazmus.

Vedcov fascinuje ešte iná vec. Gény ovplyvňujúce sfarbenie  vlasov a chlpov totiž kódujú aj zvláštnou vôňou tela. Ryšaví ľudia majú sladšiu a pižmovú vôňu tela, ktorá je veľmi príťažlivá pre ostatných. To ich robí neodolateľnými. Tieto feromónom podobné látky totiž vzrušujú náprotivok, ktorý ľahšie vyvrcholí. „Ryšaví ľudia sú celkovo vďaka tomu všetkému lepšími milencami,“ uviedol Stephen Douglas v rozhovore pre denník The Star.

 

Čítajte ďalej
VIDEO