11.6.2018 14:00 | Technika

V novom iOS 12 bude aplikácia užitočná aj pre sexting

Nevadí, že je menší, dôležité je, že je neposedný.
Nevadí, že je menší, dôležité je, že je neposedný.
Zdroj: iStockphoto
Páni, pozor. Pokiaľ používate technologické hračky spoločnosti Apple a chcete si nainštalovať operačný systém iOS 12, tak vás pravdepodobne zaujme nová aplikácia Measure.

Pod anglickým názvom pre Meradlo sa skrýva pomôcka, ktorá nielen vyfotí cielený objekt, ale ešte k fotke pridá presné rozmery zodpovedajúce reálnej veľkosti. Hoci oficiálne má slúžiť k snímaniu  veľkostí rôznych predmetov, už teraz sa o ňom hovorí na sociálnych sieťach ako o užitočnej pomôcke  pre sexting.

Ono totiž fotka penisu môže byť zavádzajúca. Vyfotenie z určitého uhla a v pomere k malej postave či priloženým predmetom môže penis pôsobiť ako väčší, alebo naopak menší orgán. A muži si radi centimetre pridávajú, takže volia snímky lichotiace a priradzujú k nim väčšie čísla, ako reálne ukáže  pravítko. Ale Measure vylúči podvodníkov. A chvastúni sa budú musieť vyfotiť spomínanou aplikáciou, ktorá presne určí rozmery a uloží ich do obrázku.

„Measure je nová aplikácia iOS 12, ktorá používa rozšírenú realitu k rýchlemu posúdeniu veľkosti skutočných objektov a prirovná ju k meradlu. Nová aplikácia automaticky poskytuje rozmery objektov ako rámu na obrázky, plagátov, nápisov, tiež dokáže zmerať uhlopriečky, vypočítať obsah plochy a umožňuje užívateľom vyfotiť si objekt a presne pri ňom uviesť rozmery,“ uviedol Craig Federighi zo spoločnosti Apple.

„Tak to je dobre, iPhone teraz umožní merať reálne objekty v reálnom čase. Vrátane penisov. Pokiaľ muži používajú priblížení pri fotení, aby zväčšili svoju dĺžku a šírku, príjemca obrázku bude môcť žiadať dôkaz. Pravdepodobne ešte znepokojujúcejšia ako nevyžiadaná fotka penisu od zúfalcov, ktorí  vám chcú dokázať, koľko majú centimetrov, je nevyžiadaný obrázok penisu s meradlom rozšírenej reality,“ vtipkuje Jessica Lindsayová z britského denníku The Metro.

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie