8.6.2018 16:00 | Sex

Sexuálna príťažlivosť náprotivku výrazne vzrastie, keď ...

Zdroj: iStockphoto
Chcete byť pre niekoho druhého sexi? Tak mu dajte najavo, že sa vám páči. Podľa newyorských psychológov sa totiž človek začne druhému oveľa viac sexuálne páčiť, keď mu sám začne prejavovať svoj záujem.

Naopak vyjadrovanie nezáujmu a neistota v tom, či náprotivok priťahujeme, výrazne oslabujú atraktivitu dotyčného potenciálneho partnera. Pritom v spoločnosti sa šíri mýtus, že neistota a skrývanie svojho záujmu sú sexi. Experimentálne výskumy ale dokazujú, že oveľa viac nás priťahuje ten, komu sa sami páčime. Samozrejme, pokiaľ je pre nás niekto veľmi odpudivý, to, že začne „tlačiť na pílu“ a prejavovať extrémny záujem o nás, z toho to sexi idol neurobí.

Keď sú k dispozícii dva rovnako atraktívne náprotivky, ale jeden z nich dáva zreteľne najavo svoj záujem, potom je oveľa príťažlivejší ako ten druhý, ktorý svoj záujem skrýva. „Sexuálna túžba môže slúžiť ako intuitívny indikátor vhodnosti pre vytvorenie páru. Naopak tlmenie túžby môže slúžiť ako mechanizmus ako sa chrániť pred investovaním do vzťahu, ktorý nemá zmysel,“ tvrdí vedúci tímu autorov výskumu profesorka Gurit Birnbaumová. Z výskumu tiež vyplýva, ako nebezpečná je neistota a vyjadrovanie nezáujmu v už sformovanom partnerskom vzťahu. Je jasné, že potom výrazne oslabuje vzájomnú príťažlivosť a zväzok ďalej oslabuje.

 

Čítajte ďalej