8.6.2018 10:15 | Zaujímavosti

Do nového múzea budú chlapi chodiť aj bez reptania

Zdroj: muzeumpolskiejwodki.pl
Vo Varšave sa otvára nové múzeum venované poľskej vodke a jej 500 ročnej tradícii. Vodka je jedným z najznámejších exportných výrobkov krajiny.

Otvorenie múzea je naplánované na 12.6.2018. Je umiestené vo varšavskej štvrti Praga  v bývalej továrni na výrobu vodky z 19. storočia, ktorá je súčasťou priemyslovej zóny, prechádzajúcej v súčasnosti revitalizáciou.. Šéf nadácie Polska Wódka Andrzej Szumowski dúfa, že multimediálna expozícia zabezpečí "národnému nápoju" väčšie uznanie. Poľskú vodku označil za "súčasť našej DNA, súčasť našej histórie, dedičstva a tradície".

Szumowski 6.6.2018 pri exkurzii pre novinárov tvrdil, že Poliaci boli prví, ktorí vodku vyrobili. Pripustil, že nárok na prvenstvo je predmetom sporu s Rusmi. Múzeum na svojom webe sľubuje, že bude otvorené sedem dní v týždni. Prístupné bude ale výlučne plnoletým návštevníkom. Okrem kina, kde začína hodinová exkurzia stáročiami dejín poľskej liehoviny, je v múzeu k dispozícii aj niekoľko barov, kde je možné si počas ochutnávky "národného nápoja" či koktailov vypočuť aj výklad o správnom podávaní vodky. Projekt získal aj dotáciu z Európskej únie vo výške 2,5 milióna zlotých (cca 583 000 €).

Čítajte ďalej
VIDEO
Najčítanejšie