21.6.2018 12:00 | Adam Fitness

ADAM FITNESS: Viktória Csicsayová

Zdroj: Dušan Křístek
Najprv začínala s hodinami boxu. Chcela sa však posunúť kondične vyššie, a tak k nemu pridala aj fitness pod vedením skúseného trénera. Či tá drina stála zato, už môžete posúdiť na našich fotkách a videu.
Fotogaléria
26
fotiek v galérii


Viktória Csicsayová

Vek: 18 rokov

Miery: 92 – 62 – 92 cm

Váha: mimo súťažná - 63 kg /  súťažná – 57 kg

Výška: 175cm


Prečo a kedy nastal ten hlavný impulz, že si si povedala „Idem cvičiť, idem na sebe makať?“: Šport zohrával v mojom živote dôležitú rolu, naša celá rodina je zblaznená do bicyklovania ktorému sa doteraz aktívne venujeme. Ja som chcela zmenu, nechcela som mať len kondíciu, ale chcela som byť silná. Preto som začala chodiť u nás v Šamoríne na hodiny boxu. Po prvom mesiaci prišli zmeny či už v sile a rýchlosti, a tak isto sa posunula moja kondička o level vyššie. Venovala som sa tomu 1,5 roka. Rada posúvam svoje hranice a preto som začala popri boxe cvičiť vo fitku. Odvtedy ma vedie a pomáha vo vývoji a formovaní postavy môj tréner Karol Méry. On ma vlastne nahovoril a pripravil na súťaženie. Trénujeme spolu siedmy mesiac.

Ako vyzerá tvoj týždenný tréningový plán? Tréning je rozdelený na rôzne fázy - off season trénujem 4 krát v týždni, a keď je sezóna súťaží, tak mám aj dvojfázové tréningy (viacej kardia, dolaďovanie jednotlivých partii tela). Pravdaže nesmiem zabudnúť na dôležitú súčasť tréningov -regenerácia, masáž, sauna.

Je nejaký cvik, ktorý nemáš rada, ale napriek tomu ho musíš / mala by si ho robiť? Viac obľubujem cviky horného tela, ale neexistuje taký cvik, ktorý nemám rada.


VIDEO: Stála tá drina zato?

 S fitness ide ruka v ruke aj úprava stravy. Máš v tomto smere nejaký hriech, ktorého sa nevieš vzdať? Zdravá výživa je neoddeliteľnou súčasťou fitnessu a všeobecne celého života. Mojim najväčším hriechom je smotanovo slaninová pizza, ktorá v diéte nepripadá do úvahy J

Určite sa nielen pri cvičení okolo teba pohybuje veľa chlapov. Prezraď taký ten svoj mužský ideál... Čo sa týka mužov najdôležitejšia je asi charizma a zmysel pre humor, pravdaže nesmie chýbať inteligencia :). Určite ma viac zaujme muž čo sa venuje nejakému športu a stará sa o seba.

Za ten čas čo aktívne cvičíš a chodievaš na súťaže, určite už máš doma na poličke nejakú trofej. Ktorú doteraz považuješ za najhodnotnejšiu? Mám už doma dva poháre za druhé miesto, a tretie miesto z majstrovstiev Slovenska. Pri čom najcennejšia trofej pre mňa je pohár za druhé miesto v Natural Cupe v Bratislave preto, lebo to bola moja prvá súťaž.

Každý športovec má svoju vysnívanú métu. Tá tvoja je? Moja vysnívaná méta je určite súťažiť s tímy najlepšími profíkmi, a to v organizácii IFBB Pro.

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí necvičia?  Ľuďom ktorí necvičia by som chcela odkázať, aby začali športovať a starať sa o svoje zdravie a telo, pretože je to jediná vec, ktorú môžeme ovplyvniť, a tým predĺžiť svoj život. Šport mi dáva energiu , šťastie a chuť do života , a ako sa hovorí - V zdravom tele, zdravý duch.

 

 

Fotogaléria
26
fotiek v galérii

 

Čítajte ďalej
VIDEO
Prečítajte si aj
Najčítanejšie